Toplu sözleşme görüşmelerinde ilk gün neler oldu?

Memurların zam pazarlığı başladı yeni çalışma bakanının önderliğinde başlayan zam pazarlığında 2018 - 2019 yılını kapsayacak memur ve memur emeklisinin zam oranlarının belirlenecek. İlk günün tamamlanmasının ardından İsmail Koncuk Açıklamalarda bulundu.

Öğretmenler 02.08.2017, 09:27
Toplu sözleşme görüşmelerinde ilk gün neler oldu?

Toplu Sözleşme bugün başladı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Jülide Sarıeroğlu bakan olarak ilk önemli tecrübesini yaşadı. Yılların tecrübesine dayanarak biliyorum ki, Toplu Sözleşmelerde herşey sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının isteği ile oluşmaz.

Toplu Sözleşmede alınan kararların bir çok ayağı vardır, ilgili bürokratların yaklaşımı, Maliye Bakanlığının kabulü son derece önemlidir. İlk önemli tecrübesini yaşayan Sn Jülide Sarıeroğlu'nun bugün sergilediği demokrat,şeffaf yaklaşım bir bakanda olması gereken özelliklerdir.

Türkiye Kamu Sen olarak, Toplu Sözleşmelerde bugün sergilediği olgun tavır için Sayın Bakana tüm kamu çalışanları adına teşekkür ediyorum. Sonuçları, gelişmeleri eleştirebiliriz bu ayrı,ancak Sn Bakan'ın olumlu tavrının kamu çalışanları için uygun sonuçlar doğurmasını diliyorum.  

 

Haberi Kaynağından Okuyun!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@