Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Komisyonunda Skandal!

Malatya'da sözleşmeli öğretmen alımı için oluşturulan komisyonardan birinin başına eşi FETÖ'den açığa alınan bir şube müdürünün getirildiği iddia edildi.

Öğretmenler 21.09.2016, 08:14 21.09.2016, 20:17
Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Komisyonunda Skandal!
Malatya'nın yerel internet sitesinde yer alan habere göre Malatya'da sözleşmeli öğretmen alımı için 10 komisyon kurulduğu, bu komisyonlardan birinin başın ise eşi FETÖ-PDY üyesi olduğu iddiası ile açığa alınan Malatya Milli Eğitim Şube Müdürü SK'nın getirildiği, SK'nın Ağustos ayı içerisinde yapılan sözleşmeli öğretmen mülakatlarında da komisyon başkanı olarak görevlendirildiği iddia edildi

Site haberinde S.K'nın Malatya İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından bilerek mi bu göreve getirildiği yoksa eşinin böyle bir gerekçe ile açığa alındığından il müdürlüğünün ve yetkililerin haberdar olup olmadığı konusunda bir açıklama bekendiği bildirildi.

Sitenin haberine karşın suçun şahsiliği ilkesi gereği S.K'nın komisyona başkanlık etmesinin önünde hiçbir hukuki engel bulunmuyor. Ancak sitenin haberi S.K'nın da FETÖ'cü olduğu imajı yaratırken, sözleşmeli öğretmenlik başvurusu yaparak komisyonlarda sözlü sınav giren öğretmenler arasında panik yaşanmasına neden oldu. (malatyaolay.com)
Yorumlar (1)
yok 4 yıl önce
malatyada mülakata girdim ve bana fetöyle ilgili soru sordular. tabi düşüncem belli ancak komisyondaki fetöcüymüş şimdi puanım kötü gelirse kim benim hakkımı verecek.ALLAH HEPİNİZİN BELASINI VERSİN
Not: mülakat olmasaydı atanıyordum
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@