Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Tayini Atamalarına İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı, Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu Atamalarına İlişkin Açıklama Açıklama Yaptı. İşte MEB'in Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu Atamalarına İlişkin Açıklaması:

Öğretmenler 22.03.2017, 10:41 22.03.2017, 17:19
Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Tayini Atamalarına İlişkin Açıklama

1 »Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumuna ilişkin imzaladıkları taahhüt ve eşlerin sözleşmeli öğretmenlere tabi olduğuna ilişkin madde nedir?

Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere 668 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ve 3.8.2016 tarih ve 29790 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik hükümleri çerçevesinde sözleşmeli öğretmen alımı yapılmaktadır.

Söz konusu KHK’nın 4 üncü maddesinin 6*ncı fıkrasında sözleşmeli öğretmenlerin 4 yıl süreyle başka bir yere atanamayacağı, aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilen öğretmenin eşinin bu öğretmene tabi olacağı, sözleşme gereği 4 yıllık çalışma süresini tamamlayanların talepleri halinde bulundukları yerde öğretmen kadrolarına atanacağı ve aynı yerde 2 yıl görev yapacağı hüküm altına alınmıştır.

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik'in 19 uncu maddesinde ise “Sözleşmeli öğretmenlerden sözleşme gereği dört yıllık çalışma süresini tamamlayarak adaylık sürecinde başarılı olanlar, talepleri hâlinde görev yaptıkları eğitim kurumunda öğretmen kadrolarına atanır. Öğretmen kadrolarına atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.” hükmüne yer verilmiştir. (Kamudan Haber)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@