Sözleşmeli öğretmenler ilan edilen iller haricinde nerelere atandı?

MEB bunun cevabını vermeli?

Öğretmenler 02.08.2018, 13:10 02.08.2018, 13:28
Sözleşmeli öğretmenler ilan edilen iller haricinde nerelere atandı?

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, Sözleşmeli öğretmen atamasından sonra twitter hesabından yaptığı açıklamada; Buraya bir alkış bırakalım. G.Antep İl MEM yeni atanan öğretmenlerimiz için bir portal oluşturmuş;yeni atanan arkadaşlar sistem üzerinden evraklarını gönderebiliyor... Teşekkürler @cengizmete Teşekkürler @Gaziantep_MEM notuyla bir twit paylaştı. AYDOĞDU'nun paylaştığı ileti şöyle:

Bu iletinin altına yapılan öyle bir yorum var ki işte bize başlıktaki soruyu sormamıza ve MEB'in bu konuda bir açıklama yapması gerektiğine işaret etti.

Şöyleki: Kendisinin Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı olduğu görülen Ekrem SABUNCU; Sayın Genel Müdürüm Aydın İl Mem olarak ilimize atanan sözleşmeli öğretmenlerimize ulaşıp hem hayırlı olsun dedik hem de belgelerini bize ulaştıracakları resmi eposta adresimizi onlarla paylaştık.diye yazdı.

Neden bu haberi yaptığımızı ise Bakanlığın sözleşmeli öğretmenlerin Kalkınmada önceliklik illere sözleşmeli öğretmen ataması yapmasında. 2017 yılında ilan edilen atama yapılacak illerde Aydın ili yoktu. Bir yıl içerisinde ne oldu da Aydın kalkınmada öncelikli il haline geldi?

2017 YILI SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMASI EĞİTİM KURUMU KONTENJANLARI için Tıklayın!

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlerin hangi illere atandığını açıklamalıdır? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ifade ettiği gibi MEB'de adalet ve şeffaflık ancak böyle sağlanabilir. Yıllarca atama bekleyip sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenlerden tandığı olanların atama yapılmaması gereken illere atandığı gibi bir algının oluşmasına asla izin verilmemelidir.

Sayın BAKAN'dan ve Sayın AYDOĞDU'dan bu konuya açıklık getirmesini kamugundemi.com adına bekliyoruz.

KamuGundemi.com ÖZEL Haberidir. Aktif link vererek paylaşılabilir. Kaynak: KamuGundemi.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@