Rehber öğretmenler kara kara düşünüyor çünkü..

MEB rehber öğretmenlerle ilgili düzenlemeyi yürürlüğe alıyor. Bu düzenlemeyle rehber öğretmen ve psikolojik danışmanları çok kötü günler bekliyor..

Öğretmenler 28.04.2017, 13:42
Rehber öğretmenler kara kara düşünüyor çünkü..

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni yayınlacağı yönetmelik ile rehber öğretmenlere;

- Koridor ve bahçe nöbeti hizmeti getirilecek,

- Tam gün çalışma saatleri getirilecek,

- Okul İdaresi tarafından rehberlik ve psikolojik danışmanlık dışında ek görevler verilebilecek.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tepki gösterdi

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği yaptığı bir açıklamayla, rehber öğretmenlerin çalışma saatlerinin değiştirilecek olmasına tepki gösterdi. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği son günlerde yoğun tartışmalara neden olan bu yeni yönetmelik taslağıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı:

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ ile 21 Aralık 2016 tarihinde yapılan görüşmede Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği olarak yönetmeliğin gelişen ve değişen koşullara ve ihtiyaçlara uygun olarak güncellenmesi için üzerinde çalışıldığı ve bir taslağın en kısa zamanda kendisine sunulabileceği ifade edilmişti. Sayın Bakanımız da memnuniyetini dile getirmişti. Bunun üzerine çalışmalar hızlandırılarak taslak üzerindeki son düzenlenmelerin yapılıp sunulması aşamasına gelinmişti. Ancak son günlerde doğru olup olmadığını merak ettiğimiz taslak haberleri yoğunlaşarak meslektaşlarımızı tedirgin etmiştir. Değerli meslektaşımız Aydın Milletvekili Sayın Deniz DEPBOYLU tarafından Sayın Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN aranmış, ancak kendisiyle görüşülememiştir. Sayın DEPBOYLU Bakanımızın yoğun programı nedeniyle Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM ile görüşmüş ve bu konudaki endişelerimizi gerekçeleriyle ifade etmiştir. 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği olarak, ülkemizin çağdaş eğitim politikalarına uygun olmayan, Milli Eğitimin temel amaçlarından uzak, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında deneyimli ve söz sahibi kurum çalışanları, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve okul psikolojik danışmanlarının görüşü alınmadan hazırlanmış böyle bir taslağın varlığının yalnızca bir söylenti olmasını umuyoruz. Bakanlığımıza; ülkemize uygun, kültüre duyarlı ve ihtiyaçlara hizmet eden bir okul psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri yönetmeliği oluşturmak için her türlü desteğimizi sunmaya hazır olduğumuzu tekrar belirtmek istiyoruz.

Yorumlar (1)
rehber öğretmen 3 yıl önce
dersinki şirket cio su. dersinki çok üst düzey komutan, merdivenle asansörle ulaşamıyoruz onların kibirlşerine..... bence meb doğru yoldadır.....
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@