On Bin Ek Atama Sözüne Ne Oldu?

KamuGundemi.com - Aylardır seslerini duyuramadılar ve son kez soruyorlar? On Bin Ek Atama Sözüne Ne Oldu?

Öğretmenler 01.02.2018, 19:53
On Bin Ek Atama Sözüne Ne Oldu?

KamuGundemi.com - Mayıs Mülakatına giren adaylar aylardır gündemde kalmaya devam ediyor.

Sayın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Referandum öncesi 10 bin ek atama sözü üzerinden aylar geçmesine rağmen  öğretmen adaylarının bekleyişine cevap vermemektedir.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Geçtiğimiz gün Anadolu Ajansı (AA) Editör Masasına konuk oldu. TEOG sonrası gelecek olan sistem hakkında konuşmasının ardından sayın İsmet Yılmaz'a  öğretmen ihtiyaçları ve 10 bin ek atama sorusu yöneltildi . Geçtiğimiz aylarda bilindiği üzerine ne zaman ek atama soruları yönetilse 2017 yılında başka atama olmayacak diyen Sayın İsmet Yılmaz  bu sefer sorulara cevap vermemiştir.  çünkü çoğu  atama müjdesi 24 Kasım öğretmenler gününde adaylara duyurulmuştur . 2017 Mayıs Mülakatına giren adayların 6 ay geçerli olan Mülakat puanları  5 Aralık tarihinde bitiyor.

Referandum öncesi 10 bin ek atama sözü üzerine adaylar çok sevinmişti.

10 Bin adaya verilen müjde  başta öğretmen adayları olmakla birlikte ailesini ve akrabalarını sevindirmişti ancak  verilen sözlerin yerine getirilmemesi en az 100 bin ailenin Millî Eğitim Bakanlığına olan güveni zedelemektedir.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (3)
Mehmet 2 yıl önce
Allahim yardim et 5 bine de raziyiz hakkimiz yendi mayis mulakatina ek 5 bin de bize verilse ne olurdu sanki kiyamet mi kopacakti bizim hakkımızda dersanecilere 5 bin verdiniz sesimiz cikmadi 5 bin ucretliye verdiniz ek 10 binin yarisini hic yoksa 5 bin ek atama da bize verin mayis mulakat magdurlarina Korkmayin adalet yerini bulmus olur
Allahim yardim et 2 yıl önce
Mulakat belasindan atanamadim dugunum olacakti atanamamadim 10 bini bekledim yine olmadi benim atanmam uzadikca sorunlar cikti aileler karisti ise ayrildik .Sağligimi uzuntuden kaybetmek uzereyim .
bi umuttt 2 yıl önce
2016 kpss mağdurlarına ek on bin müjdesi hafızalara kazındı nasıl unuturuz onca sevinmiştikkk :((((((
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@