Okul müdürleri Dikkat!

Eğitimci Yazar Sedat Değer'den Okul müdürlerine uyarı geldi. Değer, okul müdürlerinin çok dikkatli davranması gerektiğini belirtti. O uyarı şöyle:

Öğretmenler 13.06.2017, 21:49
Okul müdürleri Dikkat!

Sözleşmeli öğretmenin performans notu düşük olursa yasa ve yönetmeliklere göre Sözleşmesi feshedilir yani görevine son verilir. Bu yüzden okulunda sözleşmeli öğretmen bulunan okul müdürleri sözleşmeli öğretmenlere performans notu verirken dikkatli olmalı hakkaniyete uygun şekilde davranmalı.

Bu durumu bilmeyen birçok okul müdürü ile üst yetkililer bulunduğu için bu duruma dikkat çekmek ihtiyaç olmuştur. Verdikleri puanların nelere mal olacağını bilip değerlendirme yapmak hakkaniyet gereğidir. Bu arada her türlü idari işlemlere ,Uluslararası hukuk ve anayasaya göre idari mahkemelerde yürütmeyi durdurma esaslı dahil idari dava açma hakkı olduğu için verilen her performans notuna dava yolu açıktır (ohal dönemi dahil) Ayrıca performans notunu veren okul müdürleri 0.5 puanların her birini resmi ve hukuki olarak ispatlamak zorunda olduğu için bu hususu gözeterek puanlama yapmaları daha sonradan davalık olmaları ile tazminat ödenmesinden kurtaracaktır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@