Öğretmenlerin açığa alınmasını protesto eden liseliler gözaltına alındı

DİYARBAKIR'da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bazı öğretmenlerin açığa alınmasını protesto etmek isteyen 22 lise öğrencisi gözaltına alındı.

Öğretmenler 19.09.2016, 16:59 20.09.2016, 23:40
Öğretmenlerin açığa alınmasını protesto eden liseliler gözaltına alındı
DHA - DİYARBAKIR'da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bazı öğretmenlerin açığa alınmasını protesto etmek isteyen 22 lise öğrencisi gözaltına alındı.

Diyarbakır'da yaklaşık 4300 öğretmenin terörle bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasını protesto için yaklaşık 30 lise öğrencisi, Dağkapı Meydanı'da toplandı. Ellerinde, 'Öğretmenime dokunma', 'Onurlu bir yaşam için buradayız', 'Biz 12 bin değil milyonlarız' yazılı dövizler taşıyan öğrencilerden polis, herhangi bir etkinlikte bulunmayacaklarını belirterek, dağılmalarını istedi. Polis amiri, "Uygun bir şekilde dağılın müdahale edeceğiz. Karşı karşıya geleceğiz, bu hoş bir şey olmaz. En uygun şekilde dağılın size bunun ikazını yapmış olayım. Dağılmazsanız müdahale ederiz, ben bunu istemiyorum. Öğrencisiniz karşı karşıya gelmek istemiyorum. Yasaklama kararı var. Her türlü etkinlik yasak. Siz öğrencisiniz, zeki insanlarsınız. Ne manaya geldiğini çok iyi biliyorsunuz. Herhangi bir şekilde polemiğe girmeye gerek yok. Lütfen usulüne uygun şekilde dağılalım arkadaşlar" diye uyarılarda bulundu.

Polis müdürünün uyarısına karşın oturma eylemine geçen öğrencilere çevik kuvvet polisleri tarafından müdahale edildi. Polis müdahalesinde 22 öğrenci gözaltına alındı. Öğrencilerin gözaltına alınmasına çevrede bulunan bir vatandaş tepki gösterdi. Polisle girdiği sözlü tartışmadan sonra Ankara'dan geldiğini söyleyen kişi de polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar soruşturmalarının yürütülmesi için emniyete götürüldü.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@