Öğretmenlerimize Sahip Çıkıyoruz! #çanakkaleöğretmeninesahipçıkıyor

Çanakkale 15 Temmuz darbe girişimi sonrası açığa alınan ve hala görevlerine iade edilmeyen öğretmenlere sahip çıkıyor. Çanakkale Şube başkanımız Ahmet Mantaş'a, akla ve hukuka aykırı suçlamalarla açığa alınan öğretmenlerimize sahip çıkmak ve göreve iadeleri için 20 Aralık Salı günü Çanakkale'de buluşuyoruz.

Öğretmenler 16.12.2016, 21:05 16.12.2016, 22:44
Öğretmenlerimize Sahip Çıkıyoruz! #çanakkaleöğretmeninesahipçıkıyor

canakkalematbuat.com'un haberine göre; Çanakkale, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası açığa alınan ve hala görevlerine iade edilmeyen öğretmenlere sahip çıkıyor.

20 Aralık Salı günü saat 17:30 da Golf Çay Bahçesinden başlayacak olan; Eğitim İş ve Eğitim Sen’in birlikte hareket ettiği, STK’lar, emek örgütleri, siyasi partiler, gençlik ve kadın örgütlerinin de katılacağı yürüyüşle Çanakkaleliler hukuksuza açığa alınan ilerici, devrimci, Atatürkçü öğretmenlere destek verecek, sahip çıkacak.

Ne olmuştu;

15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL süreci ile birlikte kamuda yürütülen operasyonlar kapsamında binlerce kamu çalışanı açığa alınmıştı.

21 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayınlanması ile başlayan OHAL sürecinde yürütülen FETÖ operasyonları kapsamında Çanakkale’de Eğitim-İş’ten Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş’ın da aralarında bulunduğu 4 öğretmen, Eğitim-Sen’den ise Çanakkale Yönetim Kurulu Üyesi Barış Demir’in bulunduğu 5 öğretmen açığa alınmıştı.

Ekim ayında, soruşturma süreçlerinin bitmemesi nedeni ile Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Hukuk Sekreteri Barış Demir ve Eğitim-Sen Üyesi Muhittin Tut ’un açığa alınma süreleri 2 ay daha uzatılırken Eğitim-İş üyesi ve Eğitim-Sen üyesi 3’er öğretmen görevlerine iade edilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@