Öğretmenlere Verilen Cezalar İptal Edildi!

10 Kasım 2019 yılında yapılan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenlerinde Bakanlık resmi eğitim portalı EBA da da bulunan bir kareografiden dolayı yurt genelinde bir çok okul müdürüne ve görevli öğretmenlere Bakanlık müfettişlerince soruşturmalar açılmış ,açığa alınmışlardı.

Öğretmenler 26.06.2020, 05:58
Öğretmenlere Verilen Cezalar İptal Edildi!

10 Kasım 2019 yılında  yapılan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenlerinde Bakanlık resmi eğitim portalı EBA da da bulunan bir kareografiden dolayı yurt genelinde bir çok okul müdürüne ve görevli öğretmenlere Bakanlık müfettişlerince  soruşturmalar açılmış ,açığa alınmışlardı.

Geçen zaman içerisinde bir çok ilde soruştıurmalar da verilen cezalar itirazlar ve yargı kararları ile iptal ettirilmiştir.

Aynı durum ilimizde 3 okulda soruşturma açılması ile 1 okulda görev alan İdareci ve Öğretmen arkadaşlarımıza ceza verilerek sonuçlanmıştır.

Eğitim İş Sendikası Osmaniye Şubesi üyesi 2 öğretmen arkadaşımız için yaptığımız itirazlar sonucunda Disiplin kurulunda konuyu tekrardan görüşüp Arkadaşlarımıza yöneltilen  suçlamalara karşı savunmamız kurulca haklı bulunarak 2 arkadaşımız ve okul müdürü arkadaşımıza verilen cezaların kaldırılması  karara bağlanmıştır.Bu konunun kamu oyunu uzunca bir süre meşgul etmesi nedeni ile Eğitim İş Sendikası Osmaniye Şubesi olarak Kamuoyunu bu konuda bilgilendirmemizin faydalı olacağı ,aynı zamanda devam eden soruşturmalar için ise bir emsal olacağı kanaatinden dolayı bu açıklamayı yapıyoruz.

ATATÜRK'ü anmak suç değildir. Onurdur , Manevi bir saygıdır !

10 Kasım Törenleri biz Öğretmenlerin Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e olan saygı ve minnetimizin ifadesinin icra edildiği en özel gündür.

Hiç bir Eğitim İş üyesi meslektaşımız Devrimleri ve İlkelerni kendisine rehber edindiği Atasının manevi mirasına saygısızlık yapamaz/yapmaz.

Ülke çapında sahip olduğumuz manevi tüm değerlerimiz üzerinde yapılacak provakasyonların karşısında olacağız.Bilim ve Akıl çerçevesinde Çağdaş eğitimi ,Modern yaşamın içerisinde geliştirerek toplumumuza kazandırmaya devam edeceğiz.

kamuoyuna saygılarımızla

Seyit DEMİR

EĞİTİM İŞ Sendikası

Osmaniye Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@