Öğretmenlere talimat her gün 15 Temmuz'u anlatın!

Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlüklerine resmi bir yazı göndererek "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" konusunun her gün derslerde yer verilmesini istedi.

Öğretmenler 08.10.2016, 18:28 08.10.2016, 18:49
Öğretmenlere talimat her gün 15 Temmuz'u anlatın!
Denizli Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlüklerine resmi bir yazı göndererek "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" konusunun her gün derslerde yer verilmesini istedi. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Duran imzasıyla gönderilen yazıda, okullarda yapılan etkinliklerin kayıt edilmesi, fotoğraflanması ve bunların okulda saklanması da talep edildi.

Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, Honaz ilçesinde açığa alınan İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün yerine vekaleten atanan Osman Duran’ın resmi yazıyla bildirdiği talimata sert tepki gösterdi. Okullarda yıl boyunca konuyla ilgili etkinlikler ve bilgilendirme yapılmasının ve bunların fotoğraflanıp tutanak altına alınmasının istendiğini belirten Özbay, “Fazlasıyla dayatmacı olan bu uygulama, sözde demokrasi kavramı gerekçe gösterilerek yapılmaktadır” dedi.

Özbay şunları söyledi: "Uygulanması istenen bu etkinlikler nedeniyle günlük ders planları aksamakta ve müfredatın yetiştirilememe sorunu doğmaktadır. Olayın bir başka boyutu da veliler çocuklarının bu durumdan ürktüğünü, sıkıldığını ve daha fazla okula gitmek istemediklerini de dile getirmektedirler. Uygulanması istenilen dayatma ürünü etkinliklerle normalini özlediğimiz ülkemizde eğitim sistemimiz, beter hale getirilmiştir. 15 Temmuz sonrası birilerinin kraldan çok kralcı olduğunu görüyoruz ve merak ediyoruz bunun sebebi geçmişlerinde cemaatlerle olan sıkı ilişkileri olabilir mi diye… Önceliğimiz eğitimin kalitesini ve verimliliğini arttırmak olmalıyken her gün ve ısrarla yaptırılmak istenen etkinlikler ile gereksiz ve dayatmacı bir eğitim anlayışı mı ortaya konulacaktır?"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@