Öğretmenlere Skandal Belge!

Kocaeli'nin Körfez İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretmenlere yönelik olarak ''Bütçemi Yönetebiliyorum'' adlı seminer verildi. Seminerde öğretmenlerin öğrencilerine derslerde anlattığı konuların tekrardan verilmesi, seminer çalışması sonrasında boş katılım belgesi verilmesi öğretmenlerin tepkisine neden oldu.

Öğretmenler 16.06.2017, 09:09 16.06.2017, 09:21
Öğretmenlere Skandal Belge!

Körfez Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde TEB işbirlişi ile düzenlenen seminer öğretmenlerin büyük tepkisini çekti. Bütçemi Yönetiyorum adı altında düzenlenen ve baştan aşağı bireysel emeklilik teşviğine sahne olan seminerde skandal üstüne skandal yaşandı.

16 Haziran saat 11-12 arasında olduğu duyurulan seminer, bugün ani bir kararla sat 15-16 arasına alındı. Seminer ve zümre başkanları toplantılarından çıkan öğretmenler yeniden bu seminere alındılar. Zaten yorgun olan öğretmenler üstüne bir de öğrencilere anlattıkları konuların yeni birşeymiş gibi kendilerine anlatılması ile bir şok daha yaşadı. Ancak öğretmenlerin tepkisine neden olan olaylar bunlarla sınırlı değildi.

İlçe müdürlüğünün Ahmet Taner Kışlalı İlkokulu'nda düzenlediği deminerde öğretmenler adeta bireysel emeklilik reklamı yapılırken tüm slaytlarda TEB reklamı dikkat çekti. Seminerin ardından öğretmenlere TEB tarafından gönderilen form dağıtıldı. Adeta banka reklamına dönüşen seminer sonrasında öyle bir gelişme yaşandı ki tüm öğretmenler şoke oldu.

Semineri sunan öğretmen çantasından katılım belgelerini çıkardı. En azından belge alacağız diye bekleyen öğretmenler belgeleri görünce bir şok daha yaşadı. TEB reklamı olan bir belge öğretmenlere dağıtıldı. Tüm öğretmenler adlarına düzenlenmiş belge beklerken rastgele dağıtılan belgelerin boş olması öğretmenlerin tepkisine ndeen oldu. İlçe Müdürlüğü boş belge göndermişti. Yani belgeye istediğiniz kişinin adını yazabilirsiniz. Boş belgelerin dağıtılmasının ardından belgeleri alan öğretmenlerin bir kısmı belgeleri yırtarak çöpe attı. ogretmenlersitesi (Öğretmenler Haber)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@