Öğretmenlere Rotasyon Şoku!

MEB alıştıra alıştıra yapıyor...

Öğretmenler 18.01.2018, 08:24
Öğretmenlere Rotasyon Şoku!

Öğretmenler Haber -

Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri, Bakanlıktan gönderilen rotasyon yazısında belirtilen tarihlerde, öğretmenlerin isteği dışında ve bir sebep gösterilmeden kurumla ilişiklerinin kesileceğini öne sürdü.

Özel şirketlere OHAL şartları nedeniyle rotasyon ve benzeri uygulamalara izin verilmediğini belirten öğretmenler, Ensar Vakfı ile Kalder’in, Halk Eğitim Merkezleri’nde kurslar açabilmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol imzaladığını hatırlatıp bu rotasyonun arkasında Ensar Vakfı ile Kalder’in olup olmadığı sorusunu yöneltti.

HEM'de ihtiyaç fazlası öğretmen olmadığı gibi öğretmen açığı olan branşlara da sözleşmeli öğretmenler istihdam edildiğini söyleyen öğretmenler, “Tüm öğretmenler tam zamanlı olarak eğitim vermektedirler” dedi.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın o yazısı:

Yorumlar (3)
Fikir 2 yıl önce
Valla rotayon 15 20 25 30 yil ayni yerde olanlar Allah icin yeter başka memleket gorsunler bir ane olarak eğitimin sagli icin zorunlu ildişi gapilsin ve mazeretsiz olsun
Zeynep 2 yıl önce
Umarım gelir.aynı yerde başlayıp emekli olanlar yüzünden köyde yıllarca kanlar var.ben merkezdeyim aynı okul değiştirmek mümkün değil.gelirse çok sevinirim.
murat hoca 2 yıl önce
rotasyon gelmelidir
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@