Öğretmenlere Müjde üstüne Müjde geldi...

Tüm öğretmenlerin merakla bekledi haberler nihayet geldi. Bakanlıktan flaş açıklamalar sadece sitemiz kamugundemi.com'da...

Öğretmenler 22.08.2017, 22:48 30.08.2017, 23:05
Öğretmenlere Müjde üstüne Müjde geldi...

Lider Eğitimci Yazarlar Derneği'nden MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer YILDIZ ve Genel Müdür Hamza AYDOĞDU'ya ziyaret...

Lider Eğitimci Yazarlar Derneği olarak Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey temaslarda bulunduk. Ziyaretlerimizi MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer YILDIZ Bey, İnsan Kaynakları Genel Müdürümüz Hamza AYDOĞDU ile Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanına gerçekleştirdik.

Derneğimizin heyetini, Muğla'dan Sedat DEGER(kurucu başkan), Kocaeli'nden Cafer Güzel (kurucu sekreter), İstanbul'dan Yunus Akdemir (kurucu üye), Osmaniye'den Göken Gülsoy (kurucu üye), Kayseri'den Rafet Ural (kurucu üye) Samsun'dan Feridun Aksu (kurucu üye)oluşturdu.

Türkiye'nin birçok bölgesinden olup derneğimizi kuran eğitimci yazarlarımız Bakanlık üst düzey yetkililerinin samimi ve içten yaklaşımı ile birlikte çözüm odaklı ve tüm eğitimciler için hassas olmalarını eğitim camiası ile geleceği için olumlu karşıladılar.

Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı ile verimli bir istişare görüşmesi yapan Lider Eğitimci Yazarlar Derneği heyeti 12 sayfalık çalıştay raporunu da Bakanlık yekililerine teslim etti.

Aynı zamanda Derneğimizin kuruluş felsefesi ile amacını dile getirip tespit edilen eğitime dair sorunları ve çözüm önerilerini sıraladılar. Görüşmeler esnasında öğretmenleri sevindirecek bilgi ve gelişmelerde oluştu. Heyet, görüşülmesi istenen kabarık bir dosya ile Bakanlığa gitmişti. Görüşmeler; genel olarak insan odaklı ve çözüm odaklı bir Bakanlık görmenin memnuniyeti ile sona erdi.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun öğretmenlerin yaşadığı sorunların hepsinden haberdar olup, bu sorunların çözülmesinde çok hassas davrandığını gören heyetimiz gerçekten öğretmen dostu olduğunu vurguladılar. Çok sıcak ve samimi görüşleri nedeniyle öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu bir idareci olduğu görüşünün altını çizdiler.

Sitemiz KamuGundemi.com'dan öğretmenlerimiz için müjde sayılacak çalışmaları madde madde açıklıyoruz.

1. Alan Değişikliği konusunda MEB hummalı bir çalışma yapıyor. Çok kısa sürede alan değişikliğinin olması muhtemel. (30 Ağustos 2017 tarihinde bu hak verildi)

2. Şuan başvuruları alınan eş özrü atamalarında Bakanlık kimseyi mağdur etmeyecek bir planlama düşünüyor. Nihayetinde eş özrü atamalarında kimse mağdur edilmeyecek. Planlar arasında il emri uygulaması da var. (30 Ağustos 2017 tarihinde bu hak verildi)

3. Şube Müdürü atamaları Ekim ya da Kasım gibi gerçekleştirilecek. İlk etapta 500 yeni şube müdürü ataması için duyuruya çıkılacak. Yeni yazılı ve sözlü sınav yapıldıktan sonra aritmetik olarak şube müdürlerinin dağıtımı yapılarak atama gerçekleştirilecek.

4. Sözleşmeli öğretmenlerin eş özrü ataması konusunda da çalışmalar sona gelmiş durumda. İkisi de sözleşmeli öğretmen olan öğretmenlerin ataması en çok ihtiyaç olan ilde buluşacak şekilde gerçekleştirilecek.

5. Öğretmenlerin 10 Bin ek atama talebi için Maliye Bakanlığı'na yazı yazılmış. Onay çıktığı anda 10 Bin öğretmen ataması daha yapılacak. Atamaların kamuoyunu rahatlatması bekleniyor...

6. İkinci il içi ve il dışı yer değiştirmeler için norm kadrolar ışığında çalışma yapıldığı belirtiliyor. Atamaların yapılması ihtimali çok yüksek. Bu konuda da ayrıntılı haber geldiğinde sizinle paylaşacağız. (30 Ağustos 2017 tarihinde bu hak verildi)

7. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, yönetici görevlendirilmelerinde yaşanan problemlerden haberdar ve yakından takip ediyor. Önümüzdeki günlerde bu sorunun çözülmesi için adım atılması an meselesi..

Yorumlar (26)
Kübra 3 yıl önce
Sedat Bey
Her şey için teşekkür ederiz
Muhammed 3 yıl önce
Alan değişikliği kadar saçma sapan bir uygulama var mı? Eşi benzeri var mı ki? Branş öğretmeni lazımsa branş öğretmeni atansin sınıf öğretmeni değil. Alan değişikliğini en çok onlar istediği için yapılıyor. Türkçe öğretmeni matematiğe mı geçiyor? İşte bu kafayla biz olduğumuz yerde sayarız.
Alan değişikliği 3 yıl önce
Allah akıl fikir versin. Talim Terbiye Kurulu 9 sayılı kararı açın öğrenin. Öğretmenlikle alakanız yok belli ki.
leyla 3 yıl önce
2016 kpss ile ek 10bin atama hakki yenen mulakat magdurlari icin yapilsin
Murat 3 yıl önce
Diplomaya dayali alan değişikligi bi an once yapilsin lutfen. 2. Universiteyi bitirip kendini gelistiren ogretmenler egitime taze kandir.
Ayşegül 3 yıl önce
Alan değişikliği yönetmeliğe uygun şekilde diploma yönelik bir an önce yapılmalıdır.
Merve 3 yıl önce
Alan değişikliği ni 4yıldır bekliyoruz.yönetmelikte geçtiği şekliyle diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoruz
Neslihan 3 yıl önce
Böyle güzel haberlere o kadar ihtiyacımız var ki teşekkür ederiz
Mülakat mağduru 3 yıl önce
Allahım olsun şu ek atama
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@