Öğretmenlere hangi şartlarda nöbet görevi verilmez?

Öğretmenler 27.09.2016, 08:17 27.09.2016, 08:23
Öğretmenlere hangi şartlarda nöbet görevi verilmez?
ogretmenlerhaber.com'un buradaki haberine göre Soru:

Öğretmenlere hangi şartlarda nöbet görevi verilmez?

Cevap:

Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği Madde 91.

ç) Bayan öğretmenlere, doğumuna üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez.

d) İstekleri hâlinde hizmet yılı 20 yıldan fazla olan bayan öğretmenlerle 25 yıldan fazla olan erkek öğretmenler, nöbet görevinden muaf tutulabilirler. Ancak bu kapsamdaki öğretmen sayısının fazla olması nedeniyle nöbet görevinin aksaması durumunda bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir.
Nöbet görevinde rapor geçerli değildir. Çünkü öğretmenler göreve başlamadan önce, tam teşekküllü devlet hastanelerinden Türkiye’nin her yerinde ve her şartta öğretmenlik yapabileceklerine dair rapor alırlar, türlü sebeplerle nöbet tutmamak için alınan rapor, bununla çelişir.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@