Öğretmenler sokak oyunlarını öğreniyor

ADANA'da ana sınıfı ve müzik öğretmenlerine yönelik 'Bedenden Oyuna, Oyundan Şarkıya' konulu sokak oyunları semineri gerçekleştirildi.

Öğretmenler 17.03.2017, 11:01
Öğretmenler sokak oyunlarını öğreniyor

Malik GÖDELİNER/ADANA, () - ADANA'da ana sınıfı ve müzik öğretmenlerine yönelik 'Bedenden Oyuna, Oyundan Şarkıya' konulu sokak oyunları semineri gerçekleştirildi.
Etkinliğe Adana, Mersin, Antalya, Konya, Osmaniye ve Gaziantep'ten 60 eğitimci katıldı. Çeşitli okullarda ana sınıfı ve müzik öğretmenliği yapan katılımcılar, şarkı ve hareketlerle renklendirdikleri, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları ile keyifli anlar yaşadı. Eğitimciler iki gün süren etkinlikte beştaş, sek sek, körebe ve topaç çevirme gibi sokak oyunlarının yanı sıra geleneksel dünya çocuk dansları hakkında da bilgi sahibi oldu.
Organizasyonu gerçekleştiren Bedenden Oyuna Müzik Eğitimi Derneği (BOMED) yöneticisi Tuncer Ediz Toksoy, etkinlik hakkında bilgi verirken, "Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını bir şekilde çocuklara nasıl kazandırıp, nasıl sevdirebiliriz, onların çalışmalarını yaptık. Çok keyifli ve öğretici dakikalar geçirdiğimizi düşünüyorum" dedi.
Mersin Gelecek Koleji müzik öğretmeni Münevver Bozaslan da "Unutulmuş sokak oyunlarımızı tekrar hayata geçirmek ve bunları öğrencilerime aktarmak için sabırsızlıkla seminerin bitmesini bekliyorum" diye konuştu.
Renkli anların yaşandığı etkinliğin sonunda öğretmenlere sertifika verildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@