Öğretmenler gününde darp edilen öğretmenden 50 Bin TL'lik tazminat davası

Öğretmenler Gününde darp edilen Barış DÜDÜ öğretmen, kendisine saldıran kişiye 50 Bin TL'lik tazminat davası açtı.

Öğretmenler 28.11.2018, 18:05 28.11.2018, 20:42
Öğretmenler gününde darp edilen öğretmenden 50 Bin TL'lik tazminat davası

kamugundemi.com ÖZEL HABER -  Konuyla ilgili sitemiz kamugundemi.com'a açıklama yapan DÜDÜ, şunları söyledi:

Bildiğiniz gibi 24 Kasım 2015 öğretmenler gününde Gaziemir Belediye başkan yardımcısı Mehmet TUNÇER  tarafıma saldırmış ve kafa atmak sureti ile darp etmişti. Uzun süren mahkeme süreci sonunda Mehmet TUNÇER talebi sonucu geriye bırakılmak üzere 11 ay 20 gün hapis cezası ve hakaretten de 3.000 tl para cezasına çarptırılmıştı. Tarafımca ceza az bulunarak bir üst mahkemeye itiraz edilmişti. Bu mahkemede sonuçlanmış ve ceza kesinleşmiştir.
    
Bu sebeple olaya ilişkin kesinleşmiş Ceza Mahkemesi kararı uyarınca Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet TUNÇER’e yeni bir öğretmenler gününde tarafımca (Ellibin)50.000 TL’lik manevi tazminat davası açılmıştır. 

Avukatlarım Av. Uğur ERDOĞAN ve Av. Aynur Güllü ERDOĞAN aracılığıyla hazırlanan dava dilekçesinde olayın 3 yıl önce 24 Kasım Öğretmenler Günü gibi önemli ve anlamlı bir günde gerçekleşmesi, kendi davet ettikleri etkinlikte alenen ve fiili olarak saldırmaları, kırıklı yaralanmaya uğramam, küfür ve hakaretlere mağruz kalmam, iş yerimin değiştirilerek sürgüne uğramam, olayın ulusal basında ve yerel basında geniş yankılanması sonucu şahsımın, ailemin, tüm sevenlerimin ve öğretmen camiasının rencide olması belirtilmiş.

Değerli basın emekçisi arkadaşlarım;

Yaşadığım mağduriyetin ilk gününden beri olaya ve şahsıma gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Onur ve haysiyetinden ödün vermeyecek bir öğretmen arkadaşınız olarak bu konunun peşini asla bırakmayacağımı size başında belirtmiştim. Son davamı da açmış bulunuyorum. Bu yolda sizlerde benim sesim soluğum oldunuz. Katkı ve desteklerinizin devamını diliyor, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Saygılarımla.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@