Öğretmenler Dikkat DYK Başvuruları...

Öğretmenlerin kurs başvuruları 6-12 şubat arasında alınacak. Ayrıntılar haberimiz detayında....

Öğretmenler 23.01.2017, 20:17
Öğretmenler Dikkat DYK Başvuruları...

KamuGundemi.com - özel haber - 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında ortaokul, ortaöğretim ve mezun öğrencilere derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak, özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmek maksadıyla ücretsiz olarak 1. dönem, 2. dönem ve yaz kursları olmak üzere üç dönem halinde destekleme ve yetiştirme kursları açılmasına ilişkin iş takvimi yayımlanmıştı. Birinci dönem kursları sona ermiş, 2. dönem kurslarının başvuruları da başladı.

Okulların kurs işlemleri 5 şubat tarihinde son buluyor, 6 ile 12 şubat arasında öğretmenlerin kurs başvuruları alınacak. Öğrencilerin başvuruları ise 13-19 Şubat arasında alınacak. Kurs sınıfları 20-26 Şubat arasında oluşturulacak. Kurslar ise 27 şubat tarihinde başlayacak ve 4 Haziran'da sona erecek.

DYK takvimi şu şekilde:

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
Ümitler çöpe 4 yıl önce
Fazla sevinmeyin bence. Buda iyi niyetle hazırlanmamış sadece AİHMne gidişine engel olma niyetli bir hazırlık. İç hukuk yolları tüketilmediği için AİHMne gidilemeyecek. Peki iç hukuk nasıl bitecek bakın anlatayım. Komisyon 2 yıllığına kuruluyor. Buda kararınız 2 yıl yada daha fazla bu komisyonda bekletilip sonra reddedilebilir. Reddedilirse Ankarada bir idare mahkemesi görevlendiriliyor. Diğer idare mahkemeleri bakamayacak. Buda 100 bin memurun davasına bir mahkeme bakacak demektir. En iyimser süre 3-5 yıldır. Oradanda reddedildiği takdirde sıra temyizde. Danıştay süresini de 3-5 yıl hesaplayabilirsiniz. Tabi iç hukukun tüketilmesi için Anayasa mahkemesine gidilecek. Sendikayı bankayı iltisak kabul edebilecek her yargı kurumu durumu reddederse Anayasa mahkemesinin de reddedmesi 3-5 yıl sürebilir. Bundan sonra AİHM dava açma hakkınız doğuyor. Tabi ki onun kabulü veya reddi içinde 3-5 yıl hesaplayın. Bu hesaplamayla en iyimser 15-20 yıl gibi bir sürede işiniz neticelenir.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@