Öğretmenin sosyal medya paylaşımı, basına demeç midir? İşte yargı kararı

Yargı; sosyal medya paylaşımının basına demeç vermek olarak değerlendirilemeyeceğinden hareketle yapılan soruşturma sonucunda ceza verilemeyeceğinden iptal etmiştir.

Öğretmenin sosyal medya paylaşımı, basına demeç midir? İşte yargı kararı

Çalıştırdığı okul takımı ile ilgili sosyal medya paylaşımda bulunan öğretmene gazeteye demeç verdiği iddiasıyla soruşturma açılmıştır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 15. maddesine aykırı olarak basına bilgi ve demeç verdiği gerekçesiyle ceza verilmesi üzerine açılan davada mahkeme önemli bir karar verdi.

İdare mahkemesi; öğretmenin sosyal medya paylaşımının yerel bir gazetede öğretmenin ağzından demeç veriyormuş gibi yayınlandığını, sosyal medya paylaşımının basına demeç vermek olarak değerlendirilemeyeceğinden hareketle yapılan soruşturma sonucunda ceza verilemeyeceğini belirtmiş ve cezayı iptal etmiştir

İŞTE MAHKEME KARARI

Ahmet KANDEMİR/memurlar.net

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.