Ögretmenim sakın hastalanma yoksa MEB soruşturma açacak!

Milli Eğitim Bakanlığı kendi öğretmenini böyle uyardı....

Öğretmenler 30.08.2017, 21:27 30.08.2017, 21:58
Ögretmenim sakın hastalanma yoksa MEB soruşturma açacak!

Aşağıda iki mesaj göreceksiniz. Birisi Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öğretmenlere gönderdiği mesaj, diğeri de MEB'in milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği resmi yazı. Özetle diyor ki olurda hastalanırsın ve rapor alırsın direk soruşturma açılır. MEB yenilenen müfredat programlarının eğitimi için öğretmenlerin 5 Eylül tarihinde mutlaka okulunda bulunması gerektiğini açıkladı. Bunu bizzat MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN açıkladı. 

Anlaşılması zor olan şey ise daha önceki yıllarda öğretmenlerin Eylül seminerlerini istedikleri yerde almasına izin veren MEB'in bu yıl bunu yapmaması... Müfredat dediğimiz şey Ankara'da farklı, Diyarbakır'da farklı olmayacak ki! Pekala bunun eğitimini alan formatör öğretmenler diğer branş öğretmenlerine bulundukları yerde bu eğitimi verebilirler...

MEB'in bu yaklaşımı bize göre öğretmenleri daha 2017-2018 eğitim öğretim yılının başında yılgınlığa itebilecek niteliktedir. Henüz çok geç değilken MEB bu kararını yeniden gözden geçirmeli ve öğretmenlere gereken kolaylığı sağlamalıdır diye düşünüyoruz.

KamuGundemi.com 

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
omuray 3 yıl önce
Yeni program bu öğretim yılında 1.ve 5.sınıflarda uygulanacaktır. Diğer okul ve sınıf düzeylerinde yeni programın uygulanacağı sadece bir iki ders var. Yeni öğretim programları tümüyle 2018-2019 öğretim yılından itibaren uygulanacaktır. Nedir bu telaş anlamadım.Tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde tehdit dolu açıklamaların anlamı yok!
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@