Öğretmeni darp eden şahsa 11 Ay 20 Gün hapis Dahası da var...

Barış Düdü... Öğretmen. Tam da 24 Kasım Öğretmenler Günü darp edildi. Öğretmene kalkan o ellere bugün cezası verildi. 11 Ay 20 Gün hapis cezası....

Öğretmenler 26.10.2017, 21:29
Öğretmeni darp eden şahsa 11 Ay 20 Gün hapis Dahası da var...

Öğretmen Barış DÜDÜ konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları yazdı:

Değerli dostlarım bildiğiniz gibi iki yıl önce 24 Kasım günü sonradan Gaziemir belediye başkan yardımcısı olduğunu öğrendiğim bir şahıs yanımdan geçerken bir grup öğretmen arkadaşımıza burada yazamayacağım ağır küfürler etmiş, sözlerini hazmetmeyerek müdahale etmem sonucu da beklenmedik bir şekilde şahsıma saldırmıştı. Durumu belediye başkanına ilettiğimde başkan basının önünde elimi öpmeye kalkmış, kendisine müsade etmeyerek öğretmenlerden özür dilemesini talep etmiştim. Olay sonrası bu ahlak yoksunu Belediye Başkan Yardımcısı olan şahıs hakkında derhal hukuki işlemleri başlattım. Öğretmen bir ailenin namuslu ve ahlaklı çocuğu sayın Av. Ozan Karakaya davamı hiç bir talepte bulunmadan üstlendi. Çok şükür ki İki yıllık pisikolojik ve çetin bir mücadelenin sonunda karakolda da, mahkemede de, sokakta da yalanlar söyleyen bu şahıs "kasten nitelikli yaralama" suçundan 11 ay 20 gün, "hakaret" suçundan ise 75 gün hapis karşılığı 3000 TL para cezasına çarptırılmıştır.

DERSE DEVAM

Adalet bu terbiyesizin yüzüne tokadı vursa da henüz mücadelem bitmedi. Cezayı az bulduğum için karara itiraz edeceğim. Kararın kesinleşmesinden sonra kendisi hakkında manevi tazminat davası da açacağım. Kazanacağım tazminatı ne yapacağımı ise dostlarım basından takip edebilirler.

BELEDİYE BAŞKANI 

Genel Merkezin, onurlu Chp'lilerin ve kamuoyunun baskıları sonucu görevinden istifa etmek zorunda kalan bu şahsı 6 ay sonra tekrar atayan Gaziemir Belediye başkanını ise kamuoyunun vicdanına ve kendi ahlak anlayışına havale ediyorum. Mahkeme kararının sonuçlarını ve aldığı yanlış kararları yeniden değerlendireceğini umut ediyorum.

TEŞEKKÜR

Bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta aileme ve akrabalarıma, destek için otobüs kaldırmaya kalkışan kıymetli Bozüyük halkına ve öğretmen arkadaşlarıma, Gaziemir de en başından bu yana yanımda olan Eğitim-İş, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen şube-ilçe yönetim kurullarına ve eğitimci dostlarıma, Gaziemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticilerine ve öğretmen arkadaşlarıma, Gaziemir İlçe Millieğitim Müdürlüğüne, Birleşik Kamu-İş Merkez Yönetim Kuruluna, Birleşik Kamu-İş ailesinden yanımda olan ya da arayarak desteklerini bildiren tüm mücadele arkadaşlarıma, desteğini hiç bir zaman esirgemeyen değerli basın emekçilerine, izinlerini henüz almadığım için isimlerini açıklamaktan imtina ettiğim CHP milletvekillerine, CHP ve AKP ilçe başkanlarına, kıymetli avukatım Ozan Karakaya'ya ve son olarak Kamu Gündemi haber sitesine gönülden teşekkürü borç bilirim. Öğretmenlik Mesleğini ve öğretmenleri itibarsızlaştırmaya kalkışanların her zaman karşısında olacağımı bilmenizi ister, sürdüreceğim mücadelede desteklerinizin devam etmesini dilerim. Saygı ve sevgilerimle.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@