Öğretmeni darp eden müdürü kim, neden koruyor?

Okul müdürü öğretmeni darp etti. MEM’in okul müdürünü koruması eğitim camiasında tepki yarattı...

Öğretmenler 26.06.2017, 01:54
Öğretmeni darp eden müdürü kim, neden koruyor?

Olay okulun son günleri meydana geldi. Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni A.Ö. görevlendirme gittiği öğleden sonraki derse 2 dakika geç geldiği için Demirci İHO Okul müdürü F.İ tarafından öğretmenler odasında darp edildi.

İddialara göre olay günü sabahı okul mesaisine de geç gelen okul müdürü, öğleden sonra 2 dk. geç kalan öğretmene, sert bir şekilde derse geç kaldığını söyleyince; “insanlık hali iki dakika geç kalmış olabilirim” diye özrünü söyledikten sonra okul müdürü öğretmene; “Burası dingonun ahırımı lan” diye bağırınca, öğretmenden; “bana bağırmaya, hakaret etmeye hakkın yok! İnsanlık hali ilk defa geciktim. Varsa bir yanlışım resmi yoldan hallet, üstelik sen de sabah geç gelmiştin” cevabını aldı. Bu cevaba sinirlendiği iddia edilen okul müdürü, sinirlenip oturduğu yerden ayağa kalkarak öğretmenin üzerine yürümesi ile yumruk atmaya başlaması bir oldu. Yaşanan arbede sonrası öğretmenin elindeki çantası, gözündeki gözlüğü yere düştü, sonra kendisi de yere düştü. Okul müdürü olaya şahit olanların ayırma çabalarına rağmen vurmaya devam etti.


Darbe sırasında kıyafetleri de yırtılan mağdur öğretmen, olay sonrası güvenlik güçlerine başvurarak bu kişi hakkında şikâyetçi oldu ve darp raporu aldı. Gülağaç hastanesince yapılan tetkiklerde başına aldığı belirlenen mağdur öğretmen detaylı tetkik için ambulansla İl hastanesine sevk edildi. Mağdur öğretmenin, kendisini darb eden okul müdürünü Gülağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de şikâyet ettiği ifade ediliyor. Gülağaçlı olan Okul Müdürünün bu ilçeden olmayan öğretmene karşı şehir milliyetçiliği yaparak soruşturmayı engellemeye çalıştığı iddia ediliyor.

İlçedeki meslektaşları, öğrenci ve velileri, sevenleri tarafından geçmiş olsun dilekleri ile ziyaret edilirken konu ile ilgili Aksaray MEM’in tepkisiz kalması eğitim camiasını üzdü.

Kaynak: Dinihaberler.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@