Öğretmen İhtiyacı Sayısı Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, EBA üzerinden yaptığı yıl sonu eğitim değerlendirme konuşmasında öğretmen açığının...

Öğretmenler 12.06.2018, 12:49
Öğretmen İhtiyacı Sayısı Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, EBA üzerinden yaptığı yıl sonu eğitim değerlendirme konuşmasında öğretmen açığının 130 bin civarında olduğunu söyledi ve bu açığın neden kapatılmadığını açıkladı.

Öğretmenler Haber - Türkiye genelindeki öğretmenlere EBA üzerinden seslenen Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin de açıklama yaptı. Tekin, öğretmen açığının 130 bine yaklaştığına vurgu yaparak bu açığın tamamının kapatılmasına yetecek kadar öğretmen ataması yapılmasının haksızlık olacağını söyledi.

Tekin, 700 bin civarında üniversite okuyan öğrencinin olduğunu ve bu açığın kapatılması durumunda o öğrencilerini önünün kapatılacağını, onlara haksızlık olacağını, kadroların dolması durumunda yeni öğretmen alımı yapılamayacağını açıkladı. 

110 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜMKÜN DEĞİL

Seçim sürecinde deniyor ki, biz öğretmenlerimizin tamamını atayacağız. 109-110 civarında öğretmen açığı var. Hemen hepsini atayacağız diyorlar. Bunu yaptığınızda kimler huzursuz olacak. Öğretmenlik fakültelerinde ve diğer ilgili alanlarda 700 bin öğrencimiz eğitim alıyor.

110 bin öğretmeni almak, bu fakültemizdeki öğrencilerimize, ailelerine ve öğretim üyesi arkadaşlarımıza saygısızlık. Yarını görerek hareket etmek zorundasınız. Bugün öğretmen ihtiyacını karşılamak demek 700 bin öğrencinin tüm ümitlerini elinden almak demek. Bakanlık olarak hep bir adım sonrasını hesap ederek hareket ediyoruz. Biz böyle yaparken bazıları yap boz tahtası olarak değerlendiriyor.

Yorumlar (1)
atama bekleyenler 2 yıl önce
Evet sayın müsteşar çok haklısınız. öğretmeni olmadığı için okuyamayan okula gitmeyen öğrenciler zaten haksız. Bu kadar saçma bir açıklamayı bir müsteşarın yapması kadar abes bir durum yok. Kendinize bir plan yaparsınız şu kadar yıl içinde ben bu öğretmen açığını kapatacağım sonra emekli ölen istifa eden öğretmenlerin yerine şu kadar öğretmen ihtiyacım olacak dersin ve eğitim fakültelerinin kontenjanlarını azaltırsınız.... Bu kadar basit....
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@