Öğretmen derste kitap yerine türban dağıttı

İstanbul'da Alpaslan Anadolu Lisesi din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Durmuş Çebi, "Dersimde örtünebilirsiniz" diyerek öğrencilere bone ve türban dağıttı.

Öğretmenler 20.10.2016, 09:11
Öğretmen derste kitap yerine türban dağıttı
Özlem KONUR USTA
İstanbul Pendik'te yer alan Alpaslan Anadolu Lisesi'nde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Durmuş Çebi kız öğrencilere bone ve türban dağıttı. Geçen hafta yaşanan olaya veliler tepki gösterdi. 
Pendik Alpaslan Anadolu Lisesi'nde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Durmuş Çebi, geçen hafta derste öğrencilere bone ve türban dağıttı. Çebi, "Benim dersimde örtünebilirsiniz" dedi. Sınıflarda birkaç öğrenci Çebi'nin isteğini yerine getirerek derste türban takmaya başladı. Öğrencilerin eve türban ve bone getirdiğini gören veliler duruma tepki gösterdi. 
Aydınlık'a konuşan bir veli, "Çocukların kapanıp kapanmayacağı kendilerine kalmış bir şey. Zaten öğrenciler istemiyorlar. Çoğu kullanmıyor. Bir öğretmenin çocukları böyle yönlendirmesi doğru değil" dedi. Durmuş Çebi, Pendik Müftülüğü'nün resmi internet sitesinde imam hatip kadrosunda yer alıyor. 
Alpaslan Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Paşaoğlu'na "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Durmuş Çebi'nin derste öğrencilere türban dağıttığı doğru mu?" diye sorduk. Paşaoğlu, "Bu böyle olmaz. Bu ne kadar çirkin bir uslüp" diyerek telefonu Aydınlık muhabirinin yüzüne kapattı. 
Aydınlık'a konuşan Eğitim İş İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Yeşildağ, "Türban artık anaokullarına kadar indi. Bundan bir sonraki adım, kendi sendikalarının da isteği olan karma eğitime son vermek. Bu çağda okulları imam hatibe çevirdiler" diyerek tepki gösterdi. 
Durmuş Çebi, daha önce de Pendik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kutlu doğmu programı düzenlemişti. Çebi'nin önderliğinde düzenlenen programda, Kuranı Kerim tilavetinin yanı sıra öğrenciler dualar etmişti.( aydınlık com)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@