Öğretmen Akademisi Vakfı Uluslarası konferansa destek oluyor

ÖRAV, eğitim sektörü için “Yeni Normal”i sorgulayan T4 Konferansı’nın küresel destekçileri arasında yer aldı

Öğretmenler 28.05.2020, 12:45
Öğretmen Akademisi Vakfı Uluslarası konferansa destek oluyor

ÖRAV, COVID-19 salgınından etkilenen okullar ile eğitimin geleceğinin ve öğretmenlerin rolünün tartışılacağı, “T4 - Eğitimde Yeni Normal Ne Olacak?” çevirim içi konferansının iş ortağı oldu. 30 Mayıs Cumartesi günü Türkiye saatiyle 15.00-20.00 arasında dünyanın dört bir yanından on binlerce öğretmenin katılımıyla gerçekleşecek bu dev konferans, Youtube ve Facebook üzerinden canlı yayınlanacak.

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), COVID-19 sonrası öğretmenleri ve eğitimcileri bekleyen değişimin tartışılacağı “T4 - Eğitimde Yeni Normal Ne Olacak?” çevirim içi konferansını destekleyen küresel sivil toplum örgütleri arasında yer aldı. Dünya çapında öğretmen eğitim programları düzenleyen ve her yıl verdiği “Küresel Öğretmen Ödülü” ile tanınan Varkey Vakfı’nın eski CEO’su ve eğitim alanında saygın bir yere sahip olan Vikas Pota’nın liderliğinde gerçekleştirilecek T4 Konferansı, 30 Mayıs Cumartesi günü Türkiye saatiyle 15.00-20.00 arasında Youtube ve Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

OECD Eğitim ve Beceriler Başkanlığı Direktörü Andreas Schleicher’in ana konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, Dünya Bankası Eğitimden Sorumlu Küresel Direktörü Jaime Saavedra öğrenme kaybının telafisi ile ilgili görüşlerini aktaracak. 17 yaşında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Malala Yousafzai’nin babası, öğretmen, eğitim ve kadın hakları savunucusu, aktivist Ziauddin Yousafzai, Brezilya’nın eğitim alanındaki önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Todos pela Educacao’nun Başkanı Priscila Cruz ile Nijeryalı ünlü rap şarkıcısı ve aktivist Banky Wellington da konuşmacılar arasında yer alacak.

Güney Amerika’dan Tarih Öğretmeni Marjorie Brown gibi dünyanın dört bir yanında öğretmenlerin ve eğitimcilerin, koronovirüs salgını sırasında edindikleri deneyimleri paylaşacağı etkinlikte konuşmalar 4 farklı başlıkta toplanıyor: iyi olma hali, teknoloji, liderlik ve işbirliği

Katılımın ücretsiz olduğu T4 Konferansı’na https://T4education.eventcombo.com/ORAV adresinden kayıt olunabilir.

Facebook adresi: www.facebook.com/groups/t4education/

Youtube adresi: shorturl.at/mnYZ7

Etkinlik dili İngilizcedir. Konferansa katılan öğretmenler arasından gönüllü bir ekip, gün boyunca #T4Conf etiketiyle Twitter’dan Türkçe bilgi aktaracaktır.

Öğretmen Akademisi Vakfı hakkında

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile 81 ilde 180 binden fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@