Öğrencilere striptizci bar kızları diyen öğretmenin cezası belli oldu

19 Mayıs'a katılan öğrencilere 'striptizci bar kızları' diyen öğretmenin cezası bakın ne oldu?

Öğretmenler 12.06.2017, 20:02 12.06.2017, 20:17
Öğrencilere striptizci bar kızları diyen öğretmenin cezası belli oldu

MEB, 19 Mayıs'a katılan öğrencilere "striptizci bar kızları" diyen öğretmen için uyarı kararı verdi. Antep'in ŞehitKamil ilçesinde Valiliğe yapılan şikayet bir skandalı ortaya çıkardı.

Odatv'nin haberine göre; Antep'in Şehitkamil ilçesinde Halk Eğitim Merkezi'nde görev yapan bir öğretmenin kişisel Facebook hesabından 19 Mayıs kutlamalarına ilişkin skandal ifadeler kullandığı öğrenildi.

Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan'ın şikayeti üzerine soruşturma başlatan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise, söz konusu öğretmen hakkında "idari yönden işleme gerek olmadığı" sonucuna vararak "uyarı cezası" verilmesine karar verdi.

19 Mayıs kutlamalarında kız çocukları tarafından giyilen tören kıyafetlerini "striptizci bar kızlarına" benzeten öğretmen, hakkında yürütülen soruşturma esnasında verdiği ifadede şunları söyledi:

BANA HİSSETTİRDİKLERİNİ YAZDIM

"Ben paylaşımımda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlanma şekli ile ilgili yorum yaptım. Kendi lise hayatımdaki 19 Mayıs ile ilgili bana hissettirdiklerini yazdım. 'Striptizci bar kızlarına' ifadesini paylaşımda bulunduğum 19 Mayıs görüntüsünü yansıtan resimle ilgili bir benzetme yaptım, bu benzetme ile ilgili herhangi bir kurumu ya da şahsı kast etmedim.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@