Müdür Yardımcılığı Atamaları Mülakatla Yapılacak.

Müdür yardımcılığı atamaları mülakat ile yapılmasına dair yönetmelik değişikliği resmi gazetede yayınlandı.

Öğretmenler 22.04.2017, 11:34
Müdür Yardımcılığı Atamaları Mülakatla Yapılacak.

MEB Müdür Yardımcılığı Atamaları, mülakat ile yapılmasına dair yönetmelik değişikliği 22 Nisan 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürüllüğe girdi.

Yeni yönetmelik ile birlikte daha önce sınav ile atama yapılan müdür yardımcılığı atamaları bundan sonra yapılacak sözlü sınav sonuçları ve Değerlendirme formunda ki puanaların aritmatik ortalaması sonucu oluşan puan üstünlüğüne göre yapılacak. İşte o değişiklikler mebpersonel.com'da Yönetici görevlendirmede izlenecek yöntem

MADDE 11 - (1) Yönetici görevlendirmeleri; Ek-1'de yer alan form üzerinden verilen değerlendirme puanı ile sözlü sınav puanının aritmetik ortalaması alınarak puan üstünlüğüne göre yapılır. Değerlendirme duyurusu ve başvuru Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı adaylarının değerlendirilmesi

MADDE 13 - (1) Müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek için değerlendirmeye alınmak üzere başvuruda bulunanlar, değerlendirme komisyonu tarafından Ek-1'de yer alan form üzerinden değerlendirilir.

(2) Değerlendirme sonuçları, değerlendirmelerin tamamlandığı tarihten itibaren en geç on iş günü içinde il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.


(3) Değerlendirme sonuçlarına, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren en geç beş iş günü içinde ilgili il milli eğitim müdürlüğüne itiraz edilebilir.

Bu itirazlar en geç beş iş günü içinde incelenerek karara bağlanır. İtiraz sonuçları, il milli eğitim müdürlüklerince itiraz sahiplerine duyurulur.
Kamudanhaber

Yorumlar (2)
Ayşe Hoca 4 yıl önce
Yani hangi sendikadan olduğuna bakılacak.Yandaş mı değil mi? Müdürlerden sonra müdür yardımcıları mülakat??zaten sözleşmeli öğretmenlerde mülakat başlamıştı.
soner42 4 yıl önce
Yazıktır,günahtır. TORPİL TESCİLLENECEK
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@