MEB'den Bütün Personele LYS ve 'Seçmeli Ders' Uyarısı Geldi

Öğretmenler 16.03.2017, 22:52
MEB'den Bütün Personele LYS ve 'Seçmeli Ders' Uyarısı Geldi

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, bütün il valiliklerine, il millî eğitim müdürlüklerine bildirilmesi için, Genel Müdür Ercan Türk imzası ile bir yazı gönderdi.

Yazıda şu detaylar üzerinde duruldu:


1. Ortaöğretimden yükseköğretime geçişte YGS'de başarılı olan adaylardan 180 ve üzeri puan alanlar; LYS'ye MF, TM, TS ve DİL puan türlerine göre öğrenci alan yükseköğretim programlarına hazırlanabilmek için ortaöğretimdeki ders seçimlerini de bu doğrultuda yapmaktadırlar.

2. İl/ilçe ve okul müdürlüklerince; öğrencilere yükseköğretime geçişte gerekli yönlendirmelerin yapılması, sosyal bilimler liselerinde 11. ve 12. sınıflarda yükseköğretime geçişte TM ve TS alanlarına kaynaklık eden seçmeli ders havuzundaki derslerden öğrencilerin seçim yapabileceği gibi, yine bu okullarda yükseköğretime geçişte DİL alanına kaynaklık eden seçmeli ders havuzundaki yabancı dillerin de öğrencinin seçimine açılması, gerekli kolaylığın sağlanması, rehberlik ve yönlendirmelerin yapılması hususunda gereğini rica ederim. (Öğretmenler Haber)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@