MEB ve Öğretmenlere Çağrı

KamuGundemi.com - Eğitimci Yazar, Öğretmen Rafet Ural'dan MEB'e ve tüm öğretmenlere çağrı....

Öğretmenler 13.07.2017, 22:30
MEB ve Öğretmenlere Çağrı

KamuGundemi.com - MEB  ve Öğretmenlere Anlamlı  'ALİYA' Çağrısı

Avrupanın orta yerinde  bir katliamın sembol ismi, ömrünü davası için tüketen değerli şahsiyet , onurlu bir davanın lideri  Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç.. .Bosna ve Srebrenitsa içimizi sızlatan  o  yer.Yüreğimizi  hala kanatan  hiç kapanmayacak  bir yara...

Anma ve  ölüm yıldönümlerinde daha  derinden hissettiğimiz  bu acıyı ne yazık ki  bir eğitimci olarak  genç kuşaklara aktaramamak da beni bir o kadar  üzüyor ve korkutuyor. Aliya İzzetbegoviç'in okullarımızda ve ders kitaplarında ne yazık ki  gereken ilgi ve değeri görmemesi beni öğretmenlik meslek hayatımda hep üzmüştür.Kendi  çabalarımla öğrencilerime anlatmaya  çalıştım.

Tarihe  damga  vurmuş böyle değerli insanları geleceğimiz olan çocuklarımıza anlatmamız  bizim boynumuzun borcu.Aksi  takdirde  sözde modern batının  sahte kahramanları çocuklarımızın  rüyalarını süslemeye devam eder.  

Aliya'nın şu sözünü hayatımızda düstur etmeliyiz:

"Ancak bizim kendi geçmişimiz üzerine hakkımız var ve kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi ve nereye gitmemiz gerektiğini bilmemiz için ona götürecek yolu da açmak zorundayız. "

Bu konuda  öncelikle devlet büyüklerimize , biz eğitimcilere ve velilere büyük görevler düşmekte.

Yazarın sosyal  medya da yaptığı paylaşım;

'Saraybosna' ,  ' Aliya '   ve  'Srebrenitsa'yı  unutmamak , anlamak  ve yaşatmak  için  öğretmen arkadaşlara  görev düşüyor.Lütfen  çocuklarınıza  bu değerli şahsiyeti anlatınız.  Aliya' nın  nasıl öldüğündense nasıl yaşadığını ve  ne uğruna  öldüğünü  anlatınız. Bilge  Kral  Aliya da böyle isterdi muhakkak.

Rafet  URAL

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@