MEB'e Kurumlar Arası Geçiş Talebi

3 Eylül 2018 akşamından başlayıp  7 Eylül 2018 Cuma akşamıda dahil her akşam taleplerini twiter üzerinden dile getiren öğretmenlik vasıflarına sahip memurlar 2012 yılına kadar personel istihdamının vaz geçilmezi olan "kurumlar arası geçiş" ile milli eğitim bakanlığına geçişlerini istemekteler.. 

Öğretmenler 11.09.2018, 21:21 11.09.2018, 21:22
MEB'e Kurumlar Arası Geçiş Talebi

2012 yılı ağustos ayında bir gece nedeni bilinmez şekilde kamu kurumlarında çalışan memurların MEB'e geçişleri kaldırıldı.. Ve yapılan bu yanlışın neticesinde 1000 lerce öğretmenlik niteliğine sahip memurun MEB'e geçişi engellendi, engelleniyor..

2012 yılından bu zamana kamuda çalışan ve MEB e geçmek isteyen memurlar haklarını dile getirip geçişlerinin yapılmasını istiyorlar.. Ve aşağıdaki başlıklar altında kendilerini ifade ettiler..

#MEBeKurumlararasıGeçiş
2012Mağduru MemurÖğretmenlr
#KurumlarArasıGeçişHakkımız
#ZilMemurÖğretmenlereÇalsın
#AsılMesleğimizÖğretmenlik

Pazartesiden cumaya her akşam Cumhurbaşkanı, Milli Eğitim Bakanı, Muhalefet liderlerine, bürokratlara, basın kuruluşlarına yukarıdaki başlıklar altında 10 binlerce mesaj yazdılar ve mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.. 

Ve 2012 yılı ve öncesinde olduğu gibi kamu personelinin, insan kaynağının yerinde ve gereğince kullanılmasının kamu yararı olması ve nitelikli bu personelin öğretmenlik için MEB'e geçişleri sadece bir yönetmelik düzenlemesinden ibarettir..

Kamuda çalışan personelden öğretmenlik yeterliliğine sahip olanların MEB'e geçirilmesi kamu yararı olduğu kadar çalışan personelin devamlı olarak kendini geliştirmesi, eğitimine devam etmesi ve mutluluğu demektir..

Binlerce kişinin dört gözle beklediği bu değişikliğin oluşabilmesi için elbette iletişim çağında haber ve haber kaynaklarının uyarıcı gücünün olduğunu biliyoruz bunun içindir ki sizlerden haklı talebimiz de yanımızda olmanızı rica ediyoruz..

MEB'e geçiş hakkı isteyen memurlar platformu

Yorumlar (23)
Oğuzhan 2 yıl önce
Teşekkürler kamu gündemi..
Sevgi Şimşek 2 yıl önce
31.08.2012 ye kadar kurumlarda çalışıp öğretmenlik yeteneğindeki olanlar kurumlararası geçişle öğretmenliğe geçebiliyordu.31.08.2012 de çıkarılan yönetmelikle bu geçişin önü kapatıldı.7 yıldır süren bu adaletsizliğin bir an önce bitirilnesi gerekmektedir
oğuz 2 yıl önce
2012 yılından beri mağduriyetimizi ne bilen var ne sesimizi duyan artık sesimizi duyun
Veysel 2 yıl önce
Memur öğretmenler kurumlar arası geçiş hakkini istiyor.
İsmail e 2 yıl önce
Kurumlar arası geçiş haktır getekli vasfa sahip memurlar öğretmenliğe geçebilmelidir
Katre 2 yıl önce
2010 ve daha sonra 2012 ile mağduriyetin hat safhaya ulaştığı hakkımız olan kurumlararasi geçiş mücadelemizde yanımızda olduğunuz sesimizi duyurduğumuz için teşekkürler kamugundemi
Murat 2 yıl önce
Ümidimiz en kısa sürede geçişin tekrardan gelmesi
Mustafa 2 yıl önce
Bir 7 yıl daha geçmesin geçiş olsun artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@