MEB bu sese kulak vermelidir!

Engelli öğretmen adaylarını hayal kırıklığına uğratan bu hatadan dönülmesi şarttır.

Öğretmenler 19.03.2017, 23:04
MEB bu sese kulak vermelidir!

2016 Ekpss ye girmiş engelli öğretmen adaylarından MEB 2016 temmuz ayında 500 engelli öğretmen ataması yapmıştır. Geride Türkiye genelinde 1500 engelli öğretmen kalmıştır. Engelli öğretmenlerin yoğun talepleri ile SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ,BAŞBAKANIMIZ VE VEKİLİMİZ BENNUR KARABURUN’UN ENGELLİ ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDELİ HABERİ 1500  ENGELLİ ÖĞRETMENİN TAMAMININ ALINACAĞINI KAMUOYUNA BİLDİRMİŞLERDİR.

Başbakanımızın hiçbir engelli öğretmenin açıkta kalmayacağına dair sözleri basında haber olmuştur. Hatta engelli öğretmenlerden sayın başbakanımıza teşekkür ziyaretleri yapılmıştı. Ayrıca MEB  bakanımız sayın İsmet Yılmaz da başvuran tüm engelli öğretmenin atamasının yapılacağını gündem değerlendirmelerinde dile getirmiştir. Verilen bu söz neticesinde 1500 engelli öğretmen umut ve sevinç ile Meb den gelecek duyuru ile atanacağı günü beklerken, MEB’in yaptığı kontenjan dağılımı ile bazı bölümlere başvuru sayısı az olduğu halde fazla kontenjan verilip, başvuru sayısı fazla olan bölümlere az sayıda kontenjan verilerek 1500 kontenjanın tamamının doldurulmaması sağlanmaya çalışılmıştır. Böylelikle 1500 kontenjan içinde olduğu halde atanamayan 100-150 kadar Engeli Öğretmenin açıkta kalmasına sebep olmuştur.

Örneğin Beden Eğitiminde 25 başvuru varken 80 kişilik kontenjan, Tarihte 135 başvuru yapılmış iken 115 kontenjan, Görsel Sanatlarda 17 başvuru yapılmışken 46 kontenjan, Sanat Tarihinde 20 başvuru yapılmış iken 1 kontenjan ayrılmıştır.


MEB’in engeli öğretmeni mağdur ederken bu karar karşısında çaresizliklerini dile getiren engelli öğretmen adayları Türkiye tarihinde ilk defa sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti hükümeti döneminde toplumda kabul gördüklerini ve sosyal topluma dahil edildiklerini dile getirip Milli Eğitim Bakanlığının bu tutumu karşısındaki çaresizliklerine yine Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın çare olacaklarına inandıklarını bir an önce diğer öğretmen arkadaşlarının mutluluklarına ortak olacakları gün için müjdeli haberi beklediklerini ifade ettiler.


Engelli Öğetmenler Adına

Erhan DİNÇER - Yağmur YILMAZ
 

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
Alp 4 yıl önce
haber için teşekkürler. fakat sesimizi duyan olur mu ?
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@