MEB bu çağrıyı dikkate almalıdır

Lider Eğitimci Yazarlar Derneğinden Bakanlığa Çağrı

Öğretmenler 25.01.2018, 11:50
MEB bu çağrıyı dikkate almalıdır

Lider Eğitimci Yazarlar Derneği olağan genel kurul sonrası seçilen yönetim kurulu, bakanlığa çağrıda bulundu. Yönetim kurulu şu açıklamalarda bulundu:

İnsan hakları evrensel bildirgesinin 19. maddesi gereği de basın ve yayın hakkı engellenemez.  ''Her ferdin fikir ve fikirlerini açıklamak hürriyetine hakkı vardır. Bu hak fikirlerinden ötürü rahatsız edilmemek, memleket sınırları mevzubahis olmaksızın malumat ve fikirleri her vasıta ile aramak, elde etmek veya yaymak hakkını içerir.''

Basın ve yayının toplum üzerindeki etkisinin tartışılmaz olduğu günümüzde idareciler tarafından da bu konuya büyük önem verilmektedir. Toplumu oluşturan bireylerin gündemden haberdar olması ve bilgiye ulaşarak aydınlanmasını sağlayan basın yayın hakkının engellenmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bakanlığımızca engel konulan eğitim-öğretim-öğretmen-personel-okul-kamu gibi haber sitelerine tekrar izin verilerek okullarda erişime açılmasını istiyoruz.

Eğitim camiasının da isteği bu yöndedir. Bu vesile ile mezkur konunun bakanlığımız yetkililerince değerlendirilerek gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@