Mayıs Mülakatına 10 Bin Ek Atama İçin Bitmeyen Mücadele #Ek10BnSonMülakata

10 bin ek öğretmen ataması için mücadeleye devam eden öğretmen adayları her akşam sosyal medya aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyor.

Öğretmenler 28.10.2017, 23:51 28.10.2017, 23:53
Mayıs Mülakatına 10 Bin Ek Atama İçin Bitmeyen Mücadele #Ek10BnSonMülakata

10 bin ek öğretmen ataması için mücadeleye devam eden öğretmen adayları her akşam sosyal medya aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyor. Dün akşam yaptıkları tt çalışması ile ülke gündemine tekrar gelen öğretmen adayları  birçok yetkili kişiye ulaşma şansı yakaladı. 

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz nisan ayında hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın "Ağustos ayında ilave 10 bin atama daha yapacağız" açıklaması üzerine gözler Milli Eğitim Bakanlığına çevrilmişti. Öğretmen adayları geçtiğimiz yıl sınava giren adayların gerek yaşanan darbe girişiminden dolayı sınavların ertelenmesi, gerek mülakat sisteminin ilk defa uygulanıyor olması ve de gerekse 5 bin dershaneci öğretmenin sınavsız bir şekilde atanmasından dolayı büyük bir mağduriyet yaşadığını ve bu mağduriyetlerin giderilmesi adına sözü verilen 10 bin ek atamanın mayıs ayında yapılan mülakat puanları kullanılarak yapılmasını talep ediyor.

Aynı zamanda öğretmen adayları atama işlemlerinin hızlanmasını ve en geç kasım ayı bitmeden öğretmenlerin görev başı yapmalarını talep ediyor.

Mayıs mülakat puanları ile 10 bin ek atama bekleyen öğretmen adayları #Ek10BnSonMülakata tagı ile bu akşam da seslerini duyurmaya devam ediyorlar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@