Malum sendika, Klavye sendikacı ve diğerleri...

Son günlerde eğitimde yaşanan olumsuzluklar ve özellikle öğretmene şiddet ile ilgili içerikler ya görmezden geliniyor ya da yeterli kamuoyu oluşturacak kadar tepki gösterilmiyor.

Öğretmenler 25.10.2019, 23:03 25.10.2019, 23:11
Malum sendika, Klavye sendikacı ve diğerleri...

KamuGundemi.com ÖZEL - Son günlerde eğitimde yaşanan olumsuzluklar ve özellikle öğretmene şiddet ile ilgili içerikler ya görmezden geliniyor ya da yeterli kamuoyu oluşturacak kadar tepki gösterilmiyor.

Peki neden?

Öğretmene şiddetin (basına yansıyan) son örneği Diyarbakır'daydı.

Görüntüleri hepiniz izlediniz. 

Mesleğinin içinde koşulsuz yüksek sevgi barındıran bir insana, aynı sistemin bir parçası olan veli ve iki oğlu tarafından acımasızca saldırıldı.

Ne yapsaydı öğretmen?

Ya Allah seni ıslah etsin, ne halin varsa gör mü deseydi? Ya da o da görmezden gelip Allah belanı versin mi demeliydi?

Öğretmenler şu yukarıda yazdıklarıma çok kızarlar. 

Neden mi? 

Çünkü onlar için eğitimde kaybedilecek bir kişi dahi yoktur.

Öğrenciyi idareye bildirmesinin tek nedeni olabilir, o da bu öğrenci daha iyi olsun içindir.

Sonuç mu?

İzlediniz...

Peki neden böyle başlık koyduk derseniz?

1. Türkiye'nin en büyük öğretmen sendikası Eğitim Bir-Sen ya da takma adıyla malum-sen neden bir şey yapamıyor? (Kınama mesajlarından bahsetmiyorum) Sen ki 1 milyonluk öğretmen ailesinin en çok üyesine sahip sendikasın. Nasıl bir yaptırımın olmaz? (Olur da böyle büyürsen o yaptırımı kullanamazsın)

2. Bir diğeri. Türk Eğitim-Sen. Eh sen ikinci en çok üyeye sahip sendikasın. Çoğu olaya muhalifsin. Doğrunun peşindesin. Sen neden etkili bir tepki koyamıyorsun? Sosyal medya mecralarını iyi kullanmanız nedeniyle sizin için kullanılan "klavye sendikacı" tabirini hiç mi duymadınız?

Eğitim Bir Sen'in sendikacılık tarihinde bir baş kaldırıyla sonuca ulaşamayacağını siz de biz de biliyoruz. Ya Talip Geylan yani Türk Eğitim Sen?

Birilerinin sosyal mecra haricinde gerçek bir mecra olduğunu başkana ve üyelerine hatırlatması lazım değil mi?

24 Kasım bu olay için bir milat olmalı ve her ne pahasına olursa olsun öğretmene şiddeti önleme kanunu çıkarılmalıdır. Ancak o zaman başlıkta kullandığımız tabirlerin artık bir anlamının olmadığını ispat etmiş olabilirsiniz.

Biz den hatırlatması...

(Dip Not: Biz bu yazıyı yazdık diye her iki sendikanın genel merkezi dahil tüm üyeleri bize yüklenecektir biliyoruz. Çok da önemli değil. Tavsiyemiz odur ki enerjinizi öğretmene şiddet kanunu çıkarmak için kullanın)

İkinci bir dip not: Sendikalardan beslenen diğer haber siteleri. Kaynak dahi göstermeden bu yazıyı çokça kullanabilirsiniz :)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@