Koncuk yonetici atama sonuclarini topluca ilan edin dedi

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB'in yönetici atama başarı sıralarını il il yayınlama talimatı vermesi gerektiğine işaret ederek ''Adaylar kaçıncı sırada olduğunu bilmeden nasıl tercih yapacak?'' dedi.

Öğretmenler 12.08.2017, 14:48 12.08.2017, 14:49
Koncuk yonetici atama sonuclarini topluca ilan edin dedi

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, açıklamasının devamında ''MEB'in kaygısını anlıyoruz. Başarı sıraları yayınlanırsa mülakatta yaşanan şaibe ortaya çıkacaktır. Buna rağmen başarı sıraları açıklanmalı.'' dedi.

Türk Eğitim Sen'in sonuçlara aldırış etmeden, mülakata karşı olduğunu bir kez daha hatırlatan İsmail Koncuk, ''Kaç üyemiz kazandı, kaybetti kaygısını çoktan aştık.Bizim için ilke önemlidir.'' dedi.

"Mücadelemiz her alanda mülakat kaldırılıncaya kadardır." şeklindeki açıklamalarını hatırlatan İsmail Koncuk, ''memur,öğretmen ve yönetici atamada ucube mülakat er veya geç kalkacaktır.'' dedi.

''MEB'i müdür, müdür yardımcısı başarı sıralarını derhal ilan etmeye davet ediyorum.'' diyerek sert bir çıkış yapan İsmail Koncuk, '' tercihlerden önce bu ilanların her il düzeyinde yapılması gerektiğini ifade etti.

 

İsmail Koncuk MEB'e yüklenerek ''MEB diğer taleplere de kulak tıkamayı bırakmalıdır. Alan değişikliği, 2. İl dışı tayinler, il içi özür tayin taleplerini unuttuk sanmasınlar. Bilhassa alan değişikliği konusunda MEB ne yaptığını bilmemektedir. Geçen yıl oldu olacak denilen diplomaya bağlı alan değişikliği yapılmalıdır.'' dedi.


Haberi Kaynağından Okuyun!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@