İhraç edilen memur sayısını Bakan Müezzinoğlu açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı televizyon programında FETÖ/PDY soruşturmasında kamudan ihraç edilen kamu personel sayısını, göreve iade edilen personel sayısını ve açığa alınan kamu personeli sayısını açıkladı.

Öğretmenler 22.03.2017, 10:32
İhraç edilen memur sayısını Bakan Müezzinoğlu açıkladı!

Müezzinoğlu ihraç edilen ve göreve iade edilen personel sayısını açıkladı

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 24 TV programına konuk oldu. Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu, Melik Yiğitel’in sorularını cevapladı.

 

 

KAMUDA İHRAÇ EDİLENLERİN SAYISI

15 Temmuzdan itibaren hükümetin terör örgütü FETÖ ile mücadele ettiğini belirten Mehmet Müezzinoğlu, kamuda FETÖ üyeleri ile ilgili soruşturma ve işlemlerinin de sürdüğünü açıkladı. Kamudan FETÖ bağlantılı olan ve meslekten ihraç edilen personel sayısının 94 bin 867 olduğunu belirtti. Açığa alınan kamu personel sayısının ise 30 bin 618 olduğunu ifade etti. 

20 BİNE YAKIN İADE

Kamuda FETÖ soruşturmasında hakkında işlem yapılan toplam personel sayısının 125 bin olduğunu vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu FETÖ/PDY soruşturmasında açığa alınan, görevden uzaklaştırılan kamu personelinden 18 bin 331 kişinin ise göreve iade edildiğini belirtti.

 

PKK/DHKPC bağlantısı olan ve kamudan ihraç edilen personel sayısının ise 3 bin 423 kişi olduğu açıklandı. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından göreve iade edildiği belirtilen 18 bin kamu personelinin hepsi FETÖ iadesi mi yoksa, 8-9 Eylül tarihlerinde açığa alınan ve sonrasında tamamına yakını göreve iade edilen MEB personeli mi bu sorunun cevabı açıklanmış değil.

(Öğretmenler İçin)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@