İhraç edilen kamupersoneline yönelik anket...

KESK OHAL sürecinde kamudan atılan kamu personellerine yönelik anket çalışması yapmaya başladı.

Öğretmenler 26.02.2017, 22:16 26.02.2017, 22:18
İhraç edilen kamupersoneline yönelik anket...

ogretmenlericin.com'un haberine göre; 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL ve OHAL sürecinde yaşanan FETÖ ihraçları ile kamudan 101 bin civarı personel ihraç edildi. Yüzlerce kurum kapatıldı. FETÖ/PDY bağlantılı kişiler ve kuruluşlar hakkında Kanun Hükmünde Kararnameler ile işlem yapıldı. FETÖ ile birlikte PKK/DHKPC soruşturmalarında da atılan kamu çalışanları oldu. Ancak en çok ihraçlar FETÖ’den gerçekleşti. Tüm kamuda ise en çok ihraç edilen personel MEB‘de yer aldı.

KESK’TEN ARAŞTIRMA

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) 17 Şubat 2017 tarihinde başlattığı araştırma anketini sürdürüyor. KESK şu ana kadar katılan kullanıcı sayısını açıklamazken ankete ihraç edilen kamu personelinin ilgi gösterdiği tahmin ediliyor. KESK tarafından yapılan açıklamada araştırmanın amacının “İhraç Edilen Kamu Emekçilerinin ve Bakmakla Yükümlü olduklarının sorunlarına dair” olduğu vurgulandı. Ankette ihraç edilen kişilerin verdiği bilgiler derlenmektedir.

ANKET HERKESE AÇIK

ogretmenlericin.com olarak yapılan bu anketin ihraçlardan sonraki durumların analizinde katkı sağlayacağını düşünüyoruz. KESK tarafından yapılan anketin sadece KESK üyesi ve ihraç edilmiş kişilere açık olmadığı belirtilirken ankete ihraç edilmiş tüm kamu çalışanlarının katılabileceği açıklanmış. KESK’in anketi ve araştırma yapma amaçlarından birisinin meslekten ihraç edilen kamu çalışanlarının ihraçlardan sonra yaşadıkları sosyal ekonomik durumlarının bilgisine ulaşmak olduğu açıklandı.

Kamudan ihraç edilen kamu çalışanlarına yönelik KESK tarafından hazırlanan anket için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@