Herkes tatili yaparken onlar bakın ne yaptılar

Bu öğretmenlerin eli öpülür...

Öğretmenler 05.09.2018, 01:04
Herkes tatili yaparken onlar bakın ne yaptılar

Mardin Mazıdağı ilçesinde Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısı, yaz döneminde tatil yapmak yerine okullarını boyayıp, tahrip olan yerlerini onarıyor. 

Eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle ilçedeki öğrenciler yaz tatiline girerken, çocukların yeni dönemde daha iyi imkanlarda eğitim görmesi amacıyla görev yaptığı okulun eksiklerini gidermeye çalışıyor.

Fedakar öğretmenimiz okulumuzu daha da güzelleştirmek ve eğitim öğretim döneminde çocuklarımız için daha güzel ve yaşanılabilir bir alan yaratma amacıyla bozuk olan öğrenci lavabolarını, su alıp şişen lavabo duvarlarını sıvalarını söküp alçı sıva ile sıva yaparak üzerini boyalayıp daha temiz hijyenik görünüme kavuşmasını sağlamıştır.

Biliyorum artık sıradanlaştı bu paylaşımlar ve bu öğretmenlerin yaptıkları. Bu yapılanlara hepimiz duyarsız kalıyoruz gerekli olan takdiri göstermiyoruz ve sanki onların göreviymiş gibi davranıyoruz ama öyle değil onlar sadece içlerindeki öğretmenlik aşkı için eğitim ve eğitim ortamının daha da güzelleşmesi adına kendi çaplarında ellerinden geldiğinin daha fazlasını yapmaya çalışıyorlar.

Unutmayalım ve duyarsız kalmayalım  bir yerlerde sessiz  sakin bir şekilde  birileri hala iyi şeyler yapmaya devam ediyor ve biz onları takdir ediyoruz.

Elleriniz dert görmesin saygı değer hocam. KamuGundemi.com olarak sizleri takdir ediyoruz.


 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@