Her şey dahil İmam Hatip

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin itibar etmediği imam hatiplere "reklam" talimatı verdi. Kırşehir'de bir imam hatip ortaokulu, öğrenci çekmek için "her şey dahil" kampanyası başlattı.

Öğretmenler 26.09.2016, 17:07
Her şey dahil İmam Hatip

Öğrenci bulamayan imam hatipler "her şey" dahil kampanyalarına başladı. 

Kırşehir'de bir imam hatip ortaokulu, öğrenci çekebilmek için okula kayıt olan öğrencilerin servis ücretlerinin ve yemeklerinin okul tarafından karşılanacağını duyurdu.

Sözcü'nün haberine göre, Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından okullara gönderilen bir yazı ile, imam hatip okulları için, daha özendirici tanıtım yapılması talimatı verildi. Okul yönetimleri harekete geçti 


Kırşehir'deki Aşıkpaşa İmam Hatip Ortaokulu, astığı afişlerle öğle yemeğinin ve servis ücretlerinin öğrencilere ücretsiz olacağını duyurdu. Aynı zamanda öğrencilerin kıyafetleri de okul tarafından karşılanıyor. Okulun duvarlarına asılan afişte “Okulumuza kayıt olup devam edecek öğrencilerin öğle yemeği ve servis ücreti okulumuz tarafından karşılanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Diğer devlet okullarında bulunmayan uygulamanın, imam hatiplerde yapılması velilerin tepkisini çekti. Veliler durumu "ayrımcılık" olarak niteledi. (Haber Sol)

Yorumlar (1)
körfez 4 yıl önce
Niçin ayrımcılık olsun.Giderleri okul aile birliği veye dernek karşılıyordur.Buna karşı çıkan veli yoktur.Haber bilinçli olarak imam hatip algısını kötülemek için "veliler tepkili" şeklinde verilmiş.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@