Harfi doğru yazamayan öğrencisini darp eden öğretmene dava

Tahtaya yazı yazan öğrencilerine hakaret ederek şiddet uyguladığı görüntüleri sosyal medyaya düşen öğretmen T. K. hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Öğretmenler 13.12.2016, 16:38 13.12.2016, 17:56
Harfi doğru yazamayan öğrencisini darp eden öğretmene dava

Arzu KAYA (DHA) Tahtaya yazı yazan öğrencilerine hakaret ederek şiddet uyguladığı görüntüleri sosyal medyaya düşen öğretmen T. K. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Öğretmen K. hakkında 2 öğrencisine karşı "basit yaralama" ve "hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle toplamda 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


HARFİ DOĞRU YAZAMAYAN ÖĞRENCİSİNE...


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli T. K.'nın(51) Ümraniye'de bir ilkokulda öğretmen olarak görev yaptığı ve olay günü olan 10 Kasım 2016 tarihinde harf yazması için tahtaya kaldırdığı mağdur B.G'nin harfi doğru yazmamasına sinirlenerek çocuğa hakaret ettiği, kafasına ve vücuduna tokatla vurarak darp ettiği anlatıldı.


BAŞKA ÖĞRENCİSİNE DE YAPTI


Öğretmen K.'nın başka bir zamanda da yine öğrencisi olan bir başka mağdur B.G.'ye hitaben de hakaret ettiği, kafasına elle vurarak yaralama oluşturmayacak şekilde darp ettiği belirtilen iddianamede, K.'nın bu şekilde kendilerini bedenen ve ruhen savunamayacak durumda olan her iki mağdur çocuğa karşı kamu görevinin sağladığı nüfuzunu kötüye kullanarak vurmak suretiyle 2 kez basit yaralama suçunu işlediği ifade edildi.


OLAY, KAMERA GÖRÜNTÜLERİNDE


K.'nın alınan savunmasında suçlamayı kabul ettiği belirtilen iddianamede, mağdur çocukların ve ailelerinin de öğretmenden şikayetçi olduğu anlatıldı. Şüphelinin 6 yaşındaki 2 çocuğa karşı hakaret ve yaralama suçunu işlediği aktarılan iddianamede, "Mağdurların ayrı ayrı alınan Adli Tıp raporlarında her iki mağdurun da tıbben yaralama olarak değerlendirilebilecek objektif harici lezyon tanımlanmadığı tespit edilmişse de, kamera görüntülerinde şüphelinin mağdurlara vurduğu ve hakaret ettiğine ilişkin görüntüler bulunduğu anlaşılmaktadır" cümlelerine yer verildi.


HAKARET VE BASİT YARALAMA: 7 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ


Öğretmen T. K. hakkında 2 çocuğa yönelik "hakaret" ve basit yaralama" suçlarını işlediği gerekçesiyle toplamda 1 yıl 6 aydan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu 68. Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.


OLAYIN GEÇMİŞİ


Tahtaya yazı yazan öğrencilerine hakaret ederek şiddet uyguladığı görüntülerinin sosyal medyaya düşmesinin ardından ilkokul öğretmeni T. K. hakkında soruşturma başlatılmış, soruşturma üzerine Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim olan öğretmen K., emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilmişti.

Burada nöbetçi savcının karşısına çıkan K., ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Öğretmenin savcılık sorgusunda kendini "Suçlamayı kabul ediyorum. Pişmanım. Üzgünüm. O gün velilerle tartışmıştım. Moralim çok bozuktu" sözleriyle savunduğu öğrenilmişti. Öğretmenler haberleri sitemizden takip ediyor.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@