Hangi Öğretmenler İl İçi Atamaya 3 Yıl Şartı Aranmadan Başvurabilirler?

Soru : Hangi öğretmenler bulundukları okulda 3 yıl çalışma şartı aranmaksızın il içi yer değiştirme atamalarına başvurma hakkına sahipler?

Öğretmenler 23.05.2018, 09:21
Hangi Öğretmenler İl İçi Atamaya 3 Yıl Şartı Aranmadan Başvurabilirler?

Soru : Hangi öğretmenler bulundukları okulda 3 yıl çalışma şartı aranmaksızın il içi yer değiştirme atamalarına başvurma hakkına sahipler?

Cevap : Öğretmenlerden , Klavuzun 6. maddesindeki “Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.” hükmüne göre;

I- ihtiyaç ve norm kadro fazlası olanlar ,

II-Müdür veya müdür yardımcısı olup öğretmen olarak il içine başvurmak isteyenler;

İl içi yer değiştirme işlemlerine başvurabilmek için 3 yıllık hizmet süresi aranmamaktadır.

Ayrıca Öğretmenlerin 2018 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu’nun 2.madde c fıkrasındaki “Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan başvuruların son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan, istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.” hükmüne göre;

Zorunlu hizmet yükümlülüğü olan öğretmenlerden şu an zorunlu hizmet sayılmayan okulda görev yapanlar (1.-2.-3. hizmet alanı okul) eğer isterlerse zorunlu hizmet sayılan okullara (4.-5.-6. hizmet alanı olan okul) 3 yıl çalışma şartı aranmadan tayin isteğinde bulunabilecekler.

Sedat Değer

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@