Gayretli: "Yeni eğitim reformu başarı ile doğru orantılı"

2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimin sona ereceğini ve tam gün eğitim yapılacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım'a eğitimcilerden destek geldi. Gökkuşağı Koleji Kurucusu Abdulkadir Gayretli, "Tam gün eğitim...

Öğretmenler 07.10.2016, 16:00
Gayretli: "Yeni eğitim reformu başarı ile doğru orantılı"
İSTANBUL() 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimin sona ereceğini ve tam gün eğitim yapılacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım'a eğitimcilerden destek geldi. Gökkuşağı Koleji Kurucusu Abdulkadir Gayretli, "Tam gün eğitim uygulamasını okullarda genişlemesini destekliyoruz ve tam gün eğitim sürecini uzun yıllar gözlemledik ve başarılı olduk" dedi.

"TAM GÜN EĞİTİM SÜRECİNİ UZUN YILLAR GÖZLEMLEDİK VE BAŞARILI OLDUK"

Tam gün eğitim uygulamasını okullarda uygulanma alanının genişlemesini desteklediğini dile getiren Gayretli, “Kurulduğumuz günden bu güne tam gün eğitime destek vermekteyiz. Eğitime gelen bu reformun başarıya katkı sağlayacağını düşünüyorum. Hükümetimizin aldığı bu karar Türk gençlerinin eğitim sürecinde olumlu olacaktır Üreten, çalışan ve başarıdan başarıya koşan bir nesil yetiştirme çabası içindeyiz” dedi.

"YABANCI DİL SAATLERİ DE ARTIYOR"

Yabancı dil eğitiminin Dünya’daki bilimsel çalışmalara ulaşmak için gelişmenin en büyük ayağı olduğunu söyleyen Gayretli, “Tam gün eğitime geçişle yabancı dil eğitimde de bir artış olduğunu görüyoruz. Özellikle 5'inci sınıfların hazırlık sınıfı olmasının yararlı olacağına inanmak suretiyle bazı derslerin de İngilizce olması gerektiğini düşüncesindeyiz” dedi.

DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@