Flaş! İlk ataması yapılan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak

Öğretmenler 22.03.2017, 10:38
Flaş! İlk ataması yapılan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik mesleğine dair birçok soruya cevap verdi. İşte atamalardan tayinlere, görevlendirmeden formasyona kadar birçok konuda bilinmesi gereken gerçekler:

1. Sözleşmeli öğretmenler, özür grubu atamalarında eş durumu gerekçesiyle tayin isterlerse, eşlerin ikisi de öğretmense, tayin durumunda başka yerde çalışan eş, sözleşmeli olarak atanan öğretmene tabi olacaktır. Yani sözleşmeli öğretmenler eşlerinin yanına gidemeyecek, eşleri sözleşmeli öğretmenlerin yanına tayin olacaklardır.

2. 2017 yılının yarı döneminde özür grubu için başvuruda bulunmayan ya da bulunup da ataması yapılmayanlar, ancak 2017'nin yaz döneminde yeniden özür grubu tayini isteyebileceklerdir. Bu öğretmenler için ayrıca bir tayin hakkı tanınmayacaktır.

3. Önümüzdeki ilk atamada, coğrafya öğretmenliği alanında 143 öğretmen sözleşmeli olarak göreve başlatılacaktır.

4. Önümüzdeki ilk atamada, tarih öğretmenliği alanında 185 öğretmen sözleşmeli olarak göreve başlatılacaktır.


5. Önümüzdeki ilk atamada, okul öncesi öğretmenliği alanında 1720 öğretmen sözleşmeli olarak göreve başlatılacaktır.

6. Bu tarihten itibaren yapılacak ilk atamada göreve başlayacak olan öğretmenler, mülakat süreci uzun süreceğinden, eylül ayında göreve başlayacaklardır.

7. Medya okur yazarlığı dersi öncelikle üniversitelerin basın yayın yüksekokulları/iletişim fakültelerinden mezun olup hâlen sınıf öğretmeni olarak çalışan öğretmenler ile gazetecilik, halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri, radyo ve televizyon alanı öğretmenleri olmak üzere sosyal bilgiler, Türkçe ve bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından okutulmaktadır.

Tüm Açıklamalar:

  (Öğretmenler Haber)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@