Fıkra gibi ama gerçek FETÖ'nün imamını göreve iade ettiler

Çanakkale'de CEMAAT'la Mücadele Hız Kesmiyor. Solcu Öğretmenler Açığa Alınıyor, Çanakkale İmamı Göreve Geri Döndürülüyor

Öğretmenler 22.10.2016, 13:19
Fıkra gibi ama gerçek FETÖ'nün imamını göreve iade ettiler
canakkaledemokrat.com'un buradaki haberine göre; Çanakkale'de CEMAAT'la Mücadele Hız Kesmiyor. Solcu-Atatürkçü Öğretmenler Açığa Alınıyor, Çanakkale İmamı Göreve Geri Döndürülüyor. Bu bir ZAYTUNG Haberi değildir.

Çanakkale'de 15 Temmuz  F TİPİ kalkışmasının ardından kamuda başlayan tasfiyeler ilginç bir seyir izliyor. Örneğin Atatürkçü-Solcu Öğretmenler sosyal paylaşım sitelerinde yaptıkları paylaşımlar nedeni ile FETÖ-PYD suçlaması ile açığa alınırken.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi bu yanlışlığa dur demek için onlarca kez basın açıklaması yaptı. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre isede Solcu öğretmenlerin CEMAATÇİ olduğu için değil Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması ile açığa alındığı bildirildi.

Çanakkale'de asıl ilginç gelişme ise ÇANAKKALE İMAMI olan ABDULLAH ÜLKER'in Bakanlıktan gelen 54 öğretmenin göreve geri dönmesini sağlayan listede adı olması. Çanakkale'den yapılan müdahale sonrasında halen yurtdışında kaçak olan  Abdullah Ülker'in adı listeden çıkartılıyor.

Peki bu nasıl mücadele ? Çanakkale İmamı olarak havuz medyasında günlerce ismi yayımlanan ve halen güvenlik güçlerince aranan bu kişinin ismini listeye sokan kim-kimler ?

Kripto Cemaatçilerin örgütle mücadeleyi sulandırmak için yoğun çaba içine girdikleri bu süreçte kent özelinde yaşadığımız bu örnek ise oldukça dikkat çekici.... 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@