FETÖ'cü değil denen öğretmenler hala görevine iade edilmedi

MEB'de 15 Temmuz darbe girişimi sonrasına açığa alınan öğretmenlerde FETÖ'cü olmadığı belirtilen öğretmenler hala görevine iade edilmedi.

Öğretmenler 18.10.2016, 23:53
FETÖ'cü değil denen öğretmenler hala görevine iade edilmedi
KamuGundemi.com ÖZEL HABER - MEB'de 15 Temmuz darbe girişimi sonrasına açığa alınan öğretmenlerde FETÖ'cü olmadığı belirtilen öğretmenler hala görevine iade edilmedi. Okulların açılmasının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen, hala sıkıntılar devam ediyorken bir de muhalif oldukları gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlerin göreve iade edilmemesi tepkilere neden oluyor.

Okullarda öğretmen açığı (Bakan 40 bin fazlamız var desede) sorunu devam ederken, haklarında FETÖCÜ değil diye açıklama yapılan ve bir çoğu sosyal medya hesaplarından paylaştıkları muhalif iletilerden dolayı açığa alınan öğretmenlerin görevlerine iade edilmemesi huzursuzluğu devam ediyor.

Bir kaç ilde bu nedenlerle açığa alınan öğretmenlerin iadesi gerçekleşmişti  ancak Türkiye genelinde hala çok fazla göreve iade edilmeyi bekleyen öğretmenlerin olduğu da sitemiz kamugundemi.com'a gönderilen epostalardan anlaşılmaktadır. 

MEB bu konuda elini çabuk tutumalıdır. Zira TEOG sınavlarına az bir zaman kaldı. Öğretmensiz geçen derslerin faturası TEOG sınavında başarısızlıkla ödenebilir. Kaldı ki hala bir çok dersin kitabı da öğrencilere dağıtılmış değil. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@