Emekli öğretmene evinde sağlık hizmeti

SAMSUN'da yürüyemeyen emekli öğretmen 84 yaşındaki Ayşe Şener, 7 yıldır evine gelen sağlık ekipleri tarafından tedavi edilıyor.

Öğretmenler 19.07.2017, 12:30
Emekli öğretmene evinde sağlık hizmeti

Yaprak KOÇER/ SAMSUN, () - SAMSUN'da yürüyemeyen emekli öğretmen 84 yaşındaki Ayşe Şener, 7 yıldır evine gelen sağlık ekipleri tarafından tedavi edilıyor. Şener, "Yaklaşık 20 günde bir sağlık ekibi evime geliyor gerekli kontrolleri yapıyor ona göre ilaçlarımda düzenleme yapılıyor. Bu uygulamadan çok memnunum. Doktor ve hemşiremiz eve gelerek sağlığımla ilgileniyorlar" dedi

Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun İl Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'nün ortak paydaş olduğu 'Evdeki Hayatlar' projesi kapsamında, bacaklarındaki rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen emekli öğretmen Ayşe Şener, evinde ziyaret edildi. Emekli öğretmen olan Şener'in evine gelen bir doktor ve hemşire sağlık kontrolü yaptı. Şener'i ziyaret eden Basın İlan Kurumu İl Müdürü Mustafa Bayraktar, bir süre sohbet etti. Ziyaret sırasında proje ile ilgili bilgi veren Bayraktar, evde sağlık hizmeti uygulaması ile ilgili toplumsal bilinci artırmak için bu hizmeti alan hastaların yaşamlarını kamuoyuna yansıtmaya çalıştıklarını söyleyerek, "Projeye geçen hafta başladık ve ilk ziyaretimizi de gerçekleştirdik. Ardından olumlu geri dönüş aldık. Bu projeyle insanların duygularına tercüman olduğumuzu gördük. Bu gün de ikinci ziyretimizi gerçekleştiriyoruz. İlk etapta belirlediğimiz 10 hasta var. Hastalarımıza devletimiz zaten her türlü yardımı yapıyor. Biz de hastalarımızı ziyaret etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Ayşe Şener ise 7 yıldır evde sağlık hizmeti aldığını belirterek, "Yaklaşık 20 günde bir sağlık ekibi evime geliyor gerekli kontrolleri yapıyor ona göre ilaçlarımda düzenleme yapılıyor. Bu uygulamadan çok memnunum. Doktor ve hemşiremiz eve gelerek sağlığımla ilgileniyorlar. Ben Samsun'da 37 yıl eğitim alanında görev yaptım. 7 yıl öğretmen olarak 30 yıl ise bir lisede idareci olarak çalıştım. Binlerce öğrenci mezun ettim. Hayatımı eğitime öğrencilerime adadım diyebilirim. Öğrencilerim evime gelir beni ziyaret ederler. Emeklilik günlerim böyle geçiyor" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@