Eli öpülesi öğretmen!

ERZURUM'un Oltu İlçesi'ndeki Şehitler İlkokulu 4-C sınıfı öğretmeni Cemalettin Yıldız, maddi durumu iyi olmayan sınıındaki 9 öğrenciye ayakkabı hediye etti.

Öğretmenler 01.03.2017, 13:06
Eli öpülesi öğretmen!

Murat AYDIN- ERZURUM'un Oltu İlçesi'ndeki Şehitler İlkokulu 4-C sınıfı mebpersonelöğretmeni Cemalettin Yıldız, maddi durumu iyi olmayan sınıındaki 9 öğrenciye ayakkabı hediye etti.


Taşımalı sistemle Mahalleye dönüştürülen köylerden gelen çocukların eğitim- öğretim gördüğü Şehitler İlkokulunda görev yapan 29 yıllık öğretmen Cemalettin Yıldız, durumu iyi olmayan 9 öğrencisye ayakkabı aldı. Cemalattin Yıldız, Okul Müdürü Salih Yeşilyurt birlikte çocuklara ayakkabılarını dağıttı. Çocukların yüzünü güldüren Cemalettin Yıldız, şunları söyledi:


"Sınıfımda 9 öğrencim var. Hepsi taşımalı olarak her gün köylerden geliyor. Ailelerinin maddi durumları iyi değil. Ayakkabıları çok eskimişti. Ben de maaşımdan hepsine ayakkabı alıp, giydirdim. Onları öz çocuklarımdan ayırt etmiyorum. Çocukların başka eksikleri de var. İnşallah o eksikleri de gidereceğiz. Bunlar benim çocuklarım. Eskimiş ayakkabılarla okula gelip gitmelerine daha fazla kayıtsız kalamazdım."


Öğretmenlerinin sürprizine sevinen öğrenciler ise "Cemalettin öğretmenimiz bizleri ayakkabıcıya götürdü. En pahalısından beğendiğimiz ayakkabıları aldı. İstediğimiz her şeyi alıyor. Kendisini çok seviyoruz" dedi.

Sitemiz kamugundemi.com olarak bu öğretmenimizin ellerinden öpüyoruz. Bizler biliyoruz ki zaten kıt kanaat geçinen öğretmenlerimiz bu ülkenin geleceği olan öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı keşke akıllı tahtalar için yaptığı yatırımın bir kısmını öğretmenlerimizin maddi durumlarının iyileştirilmesine bir kısmını da ihtiyacı olan öğrencilerimize ayırsın....

Ne diyelim inşallah diğer önerilerimizi dikkate alan MEB bunu da dikkate alır...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@