Danıştay Şube Müdürü atamalarını tamamen iptal etti

Danıştay 1709 Şube Müdürü Atamasının durdurulması için açılan davaya MEB'in yaptığı itirazı reddetti.

Öğretmenler 20.03.2017, 22:37
Danıştay Şube Müdürü atamalarını tamamen iptal etti

Danıştay verdiği kararla 1709 şube müdürü atamasını iptal etmiş oldu. 

Daha öne danıştayın veridği yürütmeyi durdurma kararına MEB itiraz etmiş, Eski bakan Nabi AVCI Danıştay Başkanını ziyaret ederek Danıştay idari davalar kuruluna giden kararın incelenmesi aşamasında bu ziyaret de tartışmaalra neden olmuştu. 

Mesleki ve Teknik Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığının 2014 yılında yaptığı 1709 Şube Müdürü atamasının hukuka uygun olmadığını iddia ederek yargıya başvurmuştu. Aradan Üç yıl geçti ve Danıştay 2. Dairesi METE-SEN'i haklı, MEB'i ise haksız bularak 1709 Şube Müdürü atamasının hukuka uygun olmadığına ve Yürütmesinin Durdurulmasına karar verdi. 


 
Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratları 10 Mart 2017 Tarihinde MEB Danıştayın en üst kurulu olan İdari Dava Daireleri Kuruluna başvurdu. 20/03/2017 tarihinde İDDK MEB'in itirazını reddederek 1709 Şube Müdürü ataması defterini kapattı.


 
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu MEB 1709 Şube Müdürü atamasına getirilen Yürütmeyi Durdurma Kararını onadı. MEB'in itirazını reddetti.

İşte Danıştay'ın bugün verdiği o karar: 

Yorumlar (1)
Hak 3 yıl önce
Meb bu hale düşürülmemeliydi. 3 yıdır biz hak dedikçe birileri kulaklarını tıkadı.Ama adalet işte böyle tecelli etti.Zaten başka bir sonuç çıkması saçma olurdu.Çünkü göz göre göre haklar yenildi mülakat komisyonlarında. yazılıda 70 i zor alan birçok kişi ne olduysa mülakatta bülbül olup şakıdı 90-95 aldı.sadece mülakat puanıyla güzel yerlere atandı. İşte ilahi adalet, nihai adaleti bekliyoruz.
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@