Bu öğretmenlerin tek bir isteği var: ADALET

Sitemiz kamugundemi.com'a gönderilen o kadar çok sorun var ki... İşte onlardan bir tanesi daha. Bu öğretmenlerin tek bir isteği var o da ADALET...

Öğretmenler 23.08.2017, 12:37
Bu öğretmenlerin tek bir isteği var: ADALET

Bizler, atamayı bekleyen 470 bin öğretmen adayı kervanında bulunan 7 bin Adalet Öğretmeni adayıyız.

Yüce Allah’ın Peygamber Efendimize vahyettiği ilk ayet ve ilk emir üzerine okuyup vatanına ve milletine faydalı olabilecek geleceğin hakim ve savcılarını yetiştirmeye talibiz.

Öğretmenlik, insanlara doğruyu ve yanlışı gösteren, insanlara doğruyu ve adil olmayı tavsiye eden peygamber mesleğidir.

Hz. Ömer’in naçizane sözü olan, “Adalet mülkün temelidir.” sözü ile yola çıkarak Adalet Öğretmenleri olarak mülkün dört bir yanında bu kutsal mesleği ifa etmeye hazır 7 bin adayız.

Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçer. Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür. Gelişmiş ülkelerde meslek liselerine giden öğrenci sayısının tüm okullara oranı % 70’lerdeyken bu rakam bizde sadece % 40’larda seyretmektedir.

Adalet Öğretmenleri olarak PISA’nın olumsuz sonuçlarını bertaraf etmek için mesleki ve teknik anadolu liselerine gereken önemin verilmesini istiyoruz.

Türkiye genelinde Adalet Bölümü olan okul sayımız 180 tanedir. Her geçen gün yeni okullarımız açılmaktadır. Tüm Türkiye’de 174 tane kadrolu, 103 tane sözleşmeli olmak üzere toplamda 277 Adalet Öğretmeni olarak görev yapan sadece 136 tanesi kadrolu, 16 tanesi sözleşmeli olmak üzere 152 tane öğretmenimiz vardır.

Adalet Öğretmeni açığının % 60’nın diğer branştaki öğretmenlerle ve ücretli öğretmenlerle doldurulması eğitim kalitemizi oldukça düşürmektedir. 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarında seçmeli ders olarak okutulmasına karar verilen Adalet ve Hukuk dersinin zorlu ders yapılmasını ve Adalet Öğretmenlerine verilmesini talep ediyoruz.

Önümüzdeki atamada 7 bin Adalet Öğretmeni adayı olarak “adil bir kontenjan” talep ediyoruz. Adil bir kontenjan, helaket ve felaket günlerimizin umut tellalı olacaktır. Devletimizin ve bakanlığımızın adalet anlayışına olan güvenimiz tam olup önümüzdeki atamada adil bir kontenjanın müjdesini alacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur.

Adalet kelimesi, adaletin sağlandığı bir ortamda hassas terazideki dengeleri dikkate alarak gerçek anlamını bulması en büyük dileğimizdir. 

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (7)
Refika çelik 3 yıl önce
Atama bekleyen 7 bin Adalet Ögretmeni adayıyız. Kalkınmış ve refah düzeyi yakalamış bir Türkiye'nin geleceği eğitimden ve bilgiyle donatılmış genç nesillerden geçer. Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça yüksektir. Meslek liselerinde Adalet alanın olduğu okul sayımızın 179 ile sınırlı kalması taleplerimizi karşılamadığı gibi eğitim kalitemizi de düşürmektedir. Genel müdürümüzden meslek liselerinde yeni Adalet alanlarının açılmasını talep ediyoruz. Teşekkür ederiz
Semra Karadağ 3 yıl önce
Atama bekleyen 7 bin adalet öğretmen adayından biriyim,talebimiz mesleki eğitime daha çok önem verilmesi ve ücretli öğretmenlikle eğitimin kalitesinin düşmemelidir.
Fatma 3 yıl önce
Adalet öğretmenliğine adalet bekliyoruz. 7000 adalet öğretmeni adayından birisi olarak ülkeme faydalı olmak faydalı öğrenciler yetiştirmek için alanımıza önem verilmesini talep ediyoruz.
çiğdem 3 yıl önce
Haberiniz için teşekkür ederiz.Ricamız onumuzdeki atamada adalet ogretmenlerine yüksek ve adil kontenjan verilmesidir.
İlayda aygün 3 yıl önce
Bu haberi yayınlanmakla vatananımıza ve milettimize ve yeni yetişmekte olan yeni türk gençliğine olan sevgi saygı ve değeri göstermektedir bir adalet öğretmeni olarak bu desteğinden dolayı teşekür ederim bu alanda yabılan eğitim ve eğim türk milletinin geleceği ve refahı için etkili olacaktır biz yolda yürürken bizlere destek veren herkese teşekürler
Handan Özer 3 yıl önce
7000 adalet öğretmeninden biriyim bende adalet istiyorum
ipek çelik 3 yıl önce
adalet öğretmenleri adalet istiyor...hepimizin umutları var ve bu umutlarımızı hayal kırıklığına uğratmayınız.teşekkürler...
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@