Bu müdür, müdür müdür? Yok artık dedirten haber

Kamugundemi.com Özel Haber - Bir okul müdürü düşünün ki yapmaması gereken tüm olumsuz davranışları üzerinde barındırıyor ve öğretmenlerine hayatı zindan ediyor. Bütün bunları yaparken de hiç kimseyi takmıyor...

Öğretmenler 06.02.2017, 22:20
Bu müdür, müdür müdür? Yok artık dedirten haber

Kamugundemi.com Özel Haber - Bir okul müdürü düşünün ki yapmaması gereken tüm olumsuz davranışları üzerinde barındırıyor ve öğretmenlerine hayatı zindan ediyor. Bütün bunları yaparken de hiç kimseyi takmıyor...


Giresun Merkez Aksu Şehit Hakan Gemici Ortaokulunda çalışan öğretmenler, ilgili makamlara okul müdürü C.Ç. tarafından kendilerine yapılan mobbing ile şikayette bulunmalarına rağmen, aradan geçen 7 aylık süre zarfında soruşturma bir türlü sona erdirilmediği için aynı mobbinge bu kez katlamalı şekilde maruz kalmaya devam ediyorlar.

Şöyle ki;

- 2015-2016 sene sonu öğretmenler kurulunda insanların gurunu kırıcı şekilde bağırmak yerine odanıza çağırarak uyarmanız daha yapıcı olur eleştirisine masaya sert bir şekilde vurarak cevap veren müdür C.Ç.: “Benim odama giren elini kolunu sallayarak çıkamaz, mosmor çıkar. Sarı zarfı verince işin rengi değişir” diyerek öğretmenleri açıkça tehdit edebilmiştir.


- Yine bu toplantı tutanaklarının değiştirildiğini belirten öğretmenler, toplantıda söylemediği sözlerden dolayı bir öğretmene soruşturma açıldığını belirtmektedirler. 

- Okul Müdürü C.Ç yaz tatilinde soruşturma açtığı bir öğretmene “performans notuna itiraz eden öğretmenleri örgütledi” şeklinde bir iftirayla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunmuştur.


-Sağlık Bakanlığının okula hibe ettiği 12 bisikletten sadece 2’sinin öğrenciler tarfından kullanılmasına izin verdiği belirtilerek bakanlığın amacına ulaşmasını engellediği söylenmektedir. Yine açılışı yapılmış olan spor salonunu uzun süre öğrencilere kullandırmamış, kendi izni dışında kimsenin spor salonuna girişine de izin vermemiştir.


- 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda okul müdürü, yasa ve yönetmeliklere aykırı olarak 5. ve 8. Sınıflarda   seviye sınıfları oluşturarak, başarı seviyesi en düşük sınıfların derslerini, kendisini şikayet eden öğretmenlere vermek suretiyle mobbinge devam etmektedir. 


- TEOG Sınav Sonuçlarını,  MEB’in özellikle sınav sıralaması yapmamasına rağmen sınıfların ortalamalarını derslere giren öğretmenler bazında; başarı sırasına göre farklı renklendirmeler yaparak  öğretmenler odasına  asmış; öğretmenler arasında iletişimin zayıflamasına, öğretmenlerin onurlarının kırılmasına, çalışma barışının bozulmasına neden olmuştur. Bütün uyarılara rağmen  2016 Kasım TEOG Sınavı ortalamalarını da  afişe  ederek aynı tavrı  sürdürmektedir.


Okulda yaşanan bu ve benzeri olumsuzluklar yetkili makamlara iletilmesine rağmen soruşturma 7 aydır bir türlü sonuçlandırılmamıştır.

Milli Eğitim Bakanı ve bakanlık yetkilileri bu ve benzeri şekilde davranan, adeta öğretmenleri kendilerinin kölesi sanan zihniyete sahip kişileri idareci yaptığı sürece eğitimde başarı sağlanamayacağı açıktır. Sizden beklenen bu olayın derhal araştırılarak, sonuca ulaştırılması ve eli öpülesi öğretmenlerin bu acısına bir son verilmesidir.

Konunun takipçisi olacağımızı kamugundemi.com olarak belirtiyoruz. Söz konusu iddialara cevap hakkı kamugundemi@gmail.com adresinden kullanılabilir.


KamuGundemi.com ÖZEL haberidir. Aktif link vermeden kullanan siteler için yasal yollara başvurma hakkımız saklıdır. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@